Bilişim Dünyası Mobil 25 ARALIK 2012 / 13:13

Kamuya mobil imza

Avea TÜBİTAK Kamu SM ile entegrasyonunu tamamladı; artık kamu kuruluşları elektronik imzaya ek olarak Avea mobil imzayı işlemlerinde kullanabilecek ve bu sayede verimliliklerini artıracak.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen GSM operatörü Avea, yenilikçi teknolojileri desteklemeye devam ediyor. Mevcutta bireysel ve kurumsal kullanıcıların faydalanabildiği mobil imza sertifikasına ek olarak Avea TÜBİTAK elektronik sertifikayı sunmaya başladı. Böylelikle kamu kurum ve kuruluşları da Avea mobil imza kullanılabilecek.

TÜBİTAK Kamu SM bütünleşmesinin tamamlanması ile birlikte Avea mobil imza sahibi tüm kamu kurum ve kuruluşları doküman yönetim sistemlerinde mobil imza kullanabilecek, çalışanlar mekândan ve zamandan bağımsız olarak evrakları imzalayabilecek.

Böylelikle hali hazırda ıslak imza ve elektronik imza ile yürütülen evrak süreçleri hukuki geçerliliği olan mobil imza ile hızlanırken, kâğıt ve kırtasiye malzemelerinden tasarruf sağlanması hedefleniyor.
ETİKETLER : Avea GSM Kamu Mobil Mobil İmza

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN