Bilişim Dünyası Mobil 01 MART 2013 / 15:32

Kontrollü tarife

Vodafone İş Ortağım, şirketlere maliyet kontrolü sağlayarak, iletişim ihtiyaçlarını karşılayacakları ürün ve servislerini “Kontrollü İletişim Çözümleri” altında birleştirdi.

Kontrollü İletişim Çözümleri ile şirketlerin aldıkları toplam dakika, SMS ve veri şirket çalışanlarının ihtiyaçları doğrultusunda paylaştırabiliyor. Şirket yetkilisi iş süreçlerine göre çalışanların tarifelerinde ay içinde değişiklik yapabiliyor ya da bazı çalışanların hatlarına limit koyabiliyor, böylelikle iletişim maliyetlerinde verimlilik artışı sağlayabiliyor.

Kontrollü İletişim Çözümleri çatısı altında sunulan “Kontrollü Tarife ile, aylık 25 TL karşılığında 100 dakika her yöne ve 100 dakika sabit hatlar ile görüşme yapılabilirken, ücretsiz cihaz da paket kapsamında sunuluyor. Tarife içindeki dakikalar tamamlandıktan sonra hat kısıtlanıyor, böylece fatura hiçbir zaman aşılmıyor. Üstelik çalışanlar konuşma limitinin dolması halinde bile Türkiye’deki tüm Vodafone’lu kurumsal hatlarla ücretsiz ve sınırsız konuşmaya devam edebiliyor. Kontrollü Tarife kapsamında, şirket yetkilileri ek paket almak istemedikleri sürece fatura tutarı sabit paket ücreti ile sınırlı kalıyor. Ancak şirket yetkilisi, ihtiyaç duyduğu takdirde müşteri hizmetlerine onay vererek paket limit artırımı yapabiliyor ya da limitli ek dakika, SMS ve mobil internet paketleri alarak çalışanların ek kullanımına olanak tanıyor.

Kontrollü İletişim Çözümleri çatısı altında hizmete sunulan “Kontrollü İnternet Paketleri” ile şirketlere mobil internet ve hesabını bilen vodem teklifleri de sunuluyor. Bu çözümler ile data kullanımı paket limitine ulaşınca duruyor; bu sayede müşteriler hiçbir şekilde fatura şoku yaşamıyor. Şirket yetkilisi fatura endişesi yaşamadan çalışanlarına mobil internet olanağı sağlarken; çalışanlar ofis dışındayken de işlerini kolayca takip ederek iş verimliliklerini artırabiliyorlar.

Öte yandan, kontrollü ve paylaştırabilen tarife ve paketlere ek olarak, FaturaNet servisi ile şirketler çalışanlarının kullanımlarını detaylı bir şekilde takip edebiliyorlar. FaturaNet ile şirketler standart faturalarına ek olarak, çalışanlarının tarife aşım bilgisini detaylı raporlarla görebiliyorlar.


Vergi Avantajı

Vodafone İş Ortağım’ın Kontrollü İletişim Çözümleri sayesinde ofis dışında da işlerini takip ederek verimliliğini artıran şirketler, kurumsal hatlarını iletişim gideri olarak göstererek kazançlarının % 20’sini oluşturan Kurumlar Vergisi’ni belirli oranlarda düşürme avantajına da kavuşuyor. Vodafone İş Ortağım, kurumlarda mobil hat kullanımını artıracak Kontrollü İletişim Çözümleri ile verimlilik artışını vergi avantajıyla da besleyerek, ekonomik bir değer yaratıyor. Örneğin yıllık ortalama cirosu 1 Milyon TL olan bir KOBİ, 10 çalışanına kurumsal hat aldığı takdirde, yıllık yaklaşık olarak 1.700 TL daha az vergi ödeyerek maliyet avantajı elde ediyor.

Ofis dışında verimli çalışma imkanı

Yapılan araştırmalar, küçük ve orta ölçekli bir işletmenin paketlerin aşılması ve sürpriz fatura yaşama endişesi ile çalışanlarının sadece üçte birine kurumsal veya bireysel mobil hat verdiğini ortaya koyuyor. Şirketler, fatura şoku yaşamamak için sadece şirket içi konuşma imkanı sağlayan tarifeleri kullanma ya da çalışanların bireysel hatlarından yaptıkları iş amaçlı görüşmelerin tutarını ay sonunda ödeme yollarından birini seçiyorlar. Üstelik bu şirketler çalışanlarının tarifelerini aşıp aşmadığını da takip etmek istiyor. Vodafone İş Ortağım, Kontrollü İletişim Çözümleri ile şirketlerin paket aşımı, fatura takibi ve maliyet kontrolü eksenindeki tüm kaygı ve ihtiyaçlarına yanıt verirken, kurumsal hat sahipliğiyle birlikte, ofis dışındayken de işlerin takip edilmesiyle verimlilik artışı sağlayacak önemli bir adım atıyor.

Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimi’nden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, mobil teknolojilerin iş dünyasına operasyonel verimlilik ve büyüme parametrelerinde sunduğu avantajları, Türkiye’de ölçeklerinden bağımsız olarak tüm kurumlar için erişilebilir kılmak üzere faaliyet gösterdiklerini belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

“Vodafone İş Ortağım çatısı altında kurumsal müşterilerimiz için en iyi değeri yaratmak, iletişim ihtiyaçlarını yenilikçi çözümlerle karşılamak üzere yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu kapsamda 2010 yılından bu yana kurumlarımızın ihtiyaçlarını detaylı bir şekilde analiz edip, bu ihtiyaçları tam olarak, uygun maliyetlerle karşılayan pek çok yenilikçi ürün, servis ve tarifeyi hizmete sunduk. Kurumsal müşterilerimiz arasında yaptığımız araştırmalar sonucu, ağırlıklı olarak fatura aşımı endişesi sebebiyle, kurumsal hat alımı ve kullanımının oldukça düşük seviyelerde seyrettiğini gördük. Oysa dünya genelinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki, iş dünyası ofis dışı verimliliği artırmak ve iş süreçlerini zaman ve mekândan bağımsız yönetmek için giderek artan oranlarda mobilize hale geliyor. Dahası şirket çalışanları, bireysel ve kurumsal kullanım için ayrı cihazlar taşımak yerine, doğrudan kişisel cep telefonlarını iş amaçlı kullanıyor. Örneğin geçtiğimiz sene şirketlerin çalışanlarına %58 oranında akıllı telefon ve tablet sağladığı, bu yıl ise kişisel akıllı cihazları iş ortamında da kullanma eğiliminin artmasıyla bu oranın yüzde 33’e düştüğü görülüyor. Vodafone İş Ortağım olarak, global ölçekte iş dünyasının dinamiklerini mobilize eden bu dönüşüme ülkemizin adapte olması için atılması gereken öncelikli adımlardan birinin, kurumsal hat alımı ve mobil telefon sahipliğinin artırılması olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple, etkin maliyet kontrolü sağlayan ve sürpriz fatura endişesini ortadan kaldıran Kontrollü İletişim Çözümlerini kurumlarımızın hizmetine sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni paketlerimizin kurumsal hat sahipliği oranının yükselmesinde itici bir güç olması ve KOBİ’ler başta olmak üzere her ölçekten şirketin, mobil teknolojilerin gücüyle işini büyütmesi en büyük hedefimiz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics