Bilişim Dünyası Mobil 25 ŞUBAT 2016 / 10:56

Küresel fırsatlar, Turkcell’in yakın takibinde

GSMA Mobil Dünya Kongresi’nin üçüncü gününde açılış konuşmasını gerçekleştiren Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, “Şu anda bölgemizde toplam 72 milyon olan abone sayımızı 100 milyona yükseltmeyi hedefliyoruz. Coğrafi ve kültürel yakınlığın olduğu tüm ülkelerdeki fırsatları değerlendireceğiz. Odağımızda bölgesel büyüme, hedefimizde küresel marka yaratmak var” dedi.
Hedeflerine ulaşmak için bölgesel büyümenin önemli olduğunu ifade eden Terzioğlu, Turkcell’in başarılı ürün ve servislerinden örnekler verdi. Turkcell Müzik’te yıllık 200 milyon olan dinleme sayısının 2018 sonunda 4 kat artışla yaklaşık 800 milyona ulaşacağını belirten Terzioğlu, küresel marka olma yolunda ilerleyen BİP’in 189 ülkede kullanıldığını, yaklaşık 6,5 milyon indirme sayısına ulaştığını açıkladı. Yakın zamanda uygulama üzerinden her yöne sabit ve her yöne mobil numaraları da arama imkanı sunacaklarını belirten Terzioğlu, BİP’i muadilleri arasında farklı bir konuma taşıyacak yeni özelliklerini de yakın zamanda lanse edeceklerini duyurdu. 

Fırsatları değerlendireceğiz
Turkcell’in bölgesel güç olma hedefi doğrultusunda şirket satın alma fırsatlarını yakından takip ettiğinin altını çizen Kaan Terzioğlu, “Fintur’da Azerbaycan, Gürcistan, Moldova ve Kazakistan’da hâlihazırda azınlık payımız var. Eğer fırsat oluşursa daha önce de belirttiğimiz gibi değerlendirebileceğimiz bir proje olabilir. Coğrafi ve kültürel yakınlığın olduğu tüm pazarlarda fırsatları değerlendireceğiz” dedi. Katma değerli servisler için güçlü altyapının önemine işaret eden Terzioğlu, Turkcell’in Avrupa’da en iyi şebeke altyapılarından birisine sahip olduğunun altını çizdi. Terzioğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Önümüzdeki dönemde mobilde 375 Mbps genişbant hızını sunacağız. İleride bunu 1000 Mbps seviyesine çıkaracağız. İyi bir altyapınızın olması tek başına yeterli değil. Bu altyapının üzerindeki servisleri nasıl çeşitlendirdiğiniz de altyapı kadar önemli. Şu anda bölgesel bir aktör olan Turkcell’in hayali, küresel servisler yaratarak bu sayede yüz milyonlarca küresel kullanıcı ile bağlantı kurmak ve hedefimize ulaşmak. Müşteri beklentileri sürekli değişirken, oyunun kuralları da aynı sıklıkta değişiyor. Doğru bildiklerimizi ve güvendiğimiz deneyimlerimizi sürekli yeniden gözden geçirmek zorunda kalıyoruz. Etrafımızdaki değişimleri, hareketleri gözlemliyoruz. Bu değişim sürecinden güçlenerek çıkacağız. Çünkü müşterimizi en iyi biz tanıyoruz.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics