Bilişim Dünyası Mobil 15 EKİM 2014 / 14:36

Küresel işbirliğinde yeni dönem

“Teknoloji Hayatın Hizmetinde” vizyonuyla akıllı cihazları herkes için erişilebilir kılmak amacıyla dünya çapında iş birlikleri geliştiren Vodafone Türkiye, mobil cihaz dağıtımı alanında çalıştığı küresel iş ortağı Brightstar ile yeni bir döneme girdi. Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, Brightstar ile yürüttükleri verimli işbirliği kapsamında son 5 yılda yaptıkları satın alımların tutar bazında yüzde 760 artış gösterdiğini kaydetti.

Vodafone Türkiye, dünyanın lider üretici, satıcı ve operatörlerinin müşterilerine daha iyi hizmet verebilmeleri için hizmet sunan Brightstar firmasından, akıllı cihaz tedariki ve dağıtımı konusunda destek alıyor. Brightstar, Vodafone için tedarik zinciri yönetimi, satış kanalı yönetimi, kanal desteği, kanal operasyonları, tersine lojistik ve müşteri ilişkileri alanlarında hizmet veriyor. 1997 yılında Miami’de kurulan ve 115’ten fazla ülkede faaliyet gösteren Brightstar, 2009 yılından bu yana Türkiye’de de hizmet veriyor.

Cihaz pazarında büyük potansiyel

Brightstar firmasının Dünya Başkanı (COO) Arturo Osorio, Vodafone ile sürdürülen işbirliğini değerlendirmek üzere Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt’ü ziyaret etti. İstanbul’da gerçekleşen buluşmada, beşinci yılını dolduran Vodafone-Brightstar ortaklığı masaya yatırılırken, geleceğe yönelik hedefler de görüşüldü.

2009 yılında İstanbul’da ilk ofislerini açtıklarından bu yana Türkiye’deki akıllı cihaz pazarının büyük potansiyel vaat ettiğine inandıklarını söyleyen Brightstar COO’su Arturo Osorio’nun ardından, Gökhan Öğüt ise şunları söyledi:

“Ülkemizde dijital dönüşümün gerçekleşmesi ve dünya standartlarında teknoloji üretilmesi, öncelik verdiğimiz konuların başında. Her kesimden bireyin akıllı cihaz sahibi olması hedefi ile 2010’dan bu yana Vodafone markalı 15 telefonu ve 5 tableti tüketicilerle buluşturduk. Akıllı Cihaz Akıllı İletişim Platformumuz (ACAİP) sayesinde, akıllı telefon penetrasyonumuzdaki artış devam ederek, bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre 10,3 puanlık yükselişle yüzde 36’ya ulaştı. Vodafone Cep Merkezleri'nde hizmete sunduğumuz 'Vodafone Çok Satanlar Masası'yla, son teknolojiyle üretilmiş akıllı telefonları canlı deneyimleme imkânı sağlıyoruz. Brightstar ile küresel düzeyde işbirliğini takiben tedarik ve dağıtım süreçlerimizde önemli iyileşmeler sağladık. Son 5 yılda yaptığımız satın alımlarda tutar bazında yüzde 760 artış kaydettik.”

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics