Bilişim Dünyası Mobil 30 NİSAN 2014 / 12:29

Kutlamalarda ilk durak Bursa

Turkcell, 20’inci yaşını doldurdu. Turkcell’in 20 yıllık toplam yatırım miktarı 23,4 milyar TL’yi buldu. 9 ülkede faaliyet gösteren Turkcell’in müşteri sayısı 70 milyonu aştı. 20 yıllık tarihinde Turkcell, 300’ü aşkın ulusal ve uluslararası ödül kazandı. Turkcell 20 yılda eğitim, spor, kültür-sanat alanındaki projelere 620 milyon TL yatırdı, milyonlarca kişiye destek oldu. 20. yıl kutlamaları çerçevesinde İstanbul dışındaki ilk toplantı ve etkinlik Bursa’da gerçekleştirildi.

Toplantıya katılan Turkcell Grup Kurumsal İletişim Direktörü Filiz Karagül Tüzün; “Turkcell tam 20 yıldır, Türkiye’ye ve insana kattığı değeri her gün daha da iyiye götürmek için durmaksızın çalışıyor” dedi. Toplantıda Bursa için yaptıkları çalışmaları da anlatan Filiz Karagül Tüzün, Kardelenler projesi kapsamında 32 Kardelenin liseden, 23’ünün üniversiteden mezun olduğunu, 31 Kardelenin halen liseye, 10’unun ise üniversiteye devam ettiğini söyledi.

Bir diğer sosyal sorumluluk projesinin Ekonomiye Kadın Gücü olduğunu belirten Tüzün, “2012 yılında Turkcell, ekonomik üretime başlamak isteyen dar gelirli kadınlar için Türkiye İsrafı Önleme Vakfı işbirliğiyle Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın himayesinde teknolojisi ve iletişim gücü seferber edilerek bu projeyi hayata geçirdi. Bu seferberlik sayesinde dünyada ilk defa bir mobil operatör, bir mikro-finans kuruluşuyla ortak olarak ‘sosyal borçlanma’ modelini hayata geçirdi. Bu kapsamda Bursa’da destek alan 3 bin 19 kişi var ve sağlanan kredi miktarı 7 milyon 194 bin 882 TL” dedi.

Kutlamalar yıl boyu sürecek

20. yılını Anadolu’da ilk olarak Bursa’da kutlayacak Turkcell Kent Meydanı’ndaki etkinlik alanında 30 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında Bursalılarla biraraya geliyor. Etkinlikler kapsamında kurulan çadırda Turkcell’in müşterilerinin desteğiyle geçirdiği 20 yıllık süreç, akılda kalan reklamlar, fotoğraflar ve anılarla anlatılıyor. Çadırda, ayrıca Turkcell’in ve Türkiye’nin 20 yılına damga vurmuş önemli olaylarının yanı sıra Türkiye iletişim tarihinde yer etmiş 20 yıllık cep telefonları müzesi de yer alıyor. Etkinlik alanında ve şehrin çeşitli noktalarında da günün farklı zamanlarında tanıtım alanları ve yarışmalar düzenleniyor.

20. yıl kutlamaları, etkinliklerin ilk durağı olan Bursa’nın ardından Manisa, İzmir, Çanakkale, Antalya, Konya, Mersin, Kayseri ve Samsun illerinde devam edecek. Turkcell müşterileri çeşitli sürprizlerle kutlamalara ortak olacak.

Yıl boyunca sürecek kutlamalar kapsamında Turkcell’liler, her ayın 20’sinde özel hediyeler kazanacak. 20. yıl şerefine, konuşma, mesajlaşma, internet ve hayatı güzelleştiren Goller Cepte, Turkcell TV, Turkcell Müzik, Akıllı Depo gibi farklı servisler, 2222’ye SURPRIZ yazıp mesaj atarak kayıt olan Turkcell’lilere hediye edilecek.