Bilişim Dünyası Mobil 30 EKİM 2013 / 09:55

Marmaray’ da cep telefonlarıyla iletişim kesilmiyor

Vodafone Türkiye, mobil şebekesine yaptığı  yatırımlara bir yenisini ekledi ve Marmaray’da abonelerine iletişim hizmetleri sunmaya başladı. 

Dünya kalitesinde  yeni mobil teknolojileri Türkiye’nin dört bir yanında kolay ve erişilebilir kılma hedefiyle faaliyet gösteren Vodafone, kapsama alanına bugün itibariyle hizmet vermeye hazırlanan Marmaray’ı da dahil etti.

Yurt içinde yüzde 99 kapsama oranını aşan Vodafone Türkiye bu şekilde Marmaray’ı da kapsama alanına dahil etmiş oldu.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Vodafone Türkiye olarak, abonelerimizin dünya kalitesinde son teknolojilerle iletişim kurmasını sağlıyoruz. Kayıtsız şartsız müşteri memnuniyeti sağlayarak Türkiye’nin aboneleri tarafından en çok tavsiye edilen telekomünikasyon markası olmayı hedefliyoruz. Vodafone Türkiye olarak şebekemize güveniyoruz ve yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 3G’nin hizmete başladığı 2009 yılından beri lisans bedeli de dâhil olmak üzere 4 yılda toplam 4,4 milyar TL şebeke yatırımı gerçekleştirdik. Bu güçlü yatırımlarımız ile dünyanın en ileri 3G teknolojisini Türkiye’nin 81 iline yaydık. Yurt çapında 2G kapsama oranımızı %99’un üzerine çıkardık. İstanbul’un ulaşım ağlarını kullanan abonelerimiz Vodafone Türkiye’nin güçlü şebekesiyle iletişim hizmetlerinden özgürce faydalansın diye metro ve füniküler gibi yer altı hatlarında Vodafone Türkiye GSM hizmetlerini sağladık. Kıtaları demiryolu ile birbirine bağlayan Marmaray’da da abonelerimize iletişim hizmeti sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüketicilerimizin memnuniyetini sağlayan, onların ihtiyaçlarına cevap veren, dünyanın en ileri teknolojisini sunan hizmet ve ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.” 

Turkcell 'de kesintisiz erişime devam ediyor

Asya ve Avrupa kıtaları arasında deniz altından kesintisiz demiryolu ulaşımı sağlayacak “Marmaray” projesi, ilk günden itibaren Turkcell şebekesinin kapsama alanına dahil oldu. 16 gün süren çalışmalar sonucunda, tünellerin tamamı ve 5 istasyon Turkcell kapsaması altına alındı. Toplam 76,6 kilometrelik Marmaray Projesi'nin 13,6 km’si yer ve deniz altında bulunuyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics