Bilişim Dünyası Mobil 10 ŞUBAT 2016 / 13:14

Mobil cihaz yönetiminde kurumsallık etkisi

Sophos, çalışanların gizliliğini ve şirket için hassas verilerin korunmasını sağlarken aynı zamanda verimliliği artıran Sophos Mobile Control 6.0 kurumsal mobil yönetim çözümünü duyurdu. Sophos Mobile Control 6.0, aynı mobil cihaz üzerinde bireysel ve kurumsal e-posta, takvim ve kişi bilgilerinin bağımsız bir şekilde yer almasını ve yönetilmesini sağlıyor. Ayrıca mobil cihazla bulut depolama servisleri arasındaki veri aktarımının şifrelenmesi, Güvenli Kurumsal Tarayıcı ile kurumsal kaynaklara erişimin güvence altına alınması ve yaygın cihaz desteği Sophos Mobile Control 6.0 ile gelen özellikler arasında yer alıyor.
Sophos Mobile Control 6.0, beraberinde gelen Sophos Secure Email çözümüyle aynı mobil cihaz üzerinde kişisel ve kurumsal bilgilerin birbirinden tamamen ayrı olarak güvenle bir arada yer alabilmesini sağlıyor. Ayrıca kurumsal verilerin korunmasına yönelik sunduğu yeteneklerle, bilgi teknolojileri yöneticilerinin basit ve kullanışlı bir arayüz üzerinden organizasyondaki tüm mobil cihazları denetim altında tutabilmesine yardımcı oluyor. Sophos Secure Email, mobil cihazlardan kaynaklanan kurumsal veri sızıntılarını önlemek üzere e-posta, takvim ve kişilerden oluşan hassas kurumsal bilgilerin mobil cihaz üzerinde tamamen izole edilmiş güvenli bir bölgede tutulmasını sağlıyor. Böylece kişisel ve kurumsal verileri birbirinden kesin çizgilerle ayırarak, kullanıcıların kişisel gizliliğini ihlal etmeden kurumsal verilerin güvenli bir şekilde yönetilebilmesini sağlıyor.

Buluttaki bilgiler koruma altında 
iOS ve Android’in farklı sürümleriyle uyumlu olan Sophos Mobile Control 6.0’ın özellikleri arasında mobil cihazlarda çalışma ortamının güvenliğini artıran Sophos Secure Workspace çözümleri de var. Çalışanlar Corporate Browser ile şirket web sitelerine ve web kaynaklarına güvenle erişerek, paylaşılan dokümanlar üzerinde zaman ve mekandan bağımsız olarak birlikte çalışabiliyor. Sophos Mobile Control 6.0, ayrıca çalışanlara Dopbox, Google Drive, Microsoft OneDrive ve Egnyte gibi popüler bulut tabanlı depolama ortamlarında yer alan dosya ve belgeleri için farklı seviyelerde erişim yetkileri atama imkanı sunuyor. Mobil cihazlar ve bulut depolama servisleri arasındaki dosya aktarımı, Sophos SafeGuard ile şifrelenerek bilgi transferinin güvenliği garanti altına alınıyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics