Bilişim Dünyası Mobil 25 ŞUBAT 2013 / 15:17

Mobil Dünya Kongresi başladıFatih Sarı/Barselona

Dünya Mobil Kongresi (Mobile World Congress-MWC) bu sabah kapıları açtı. Bu yıl 25-28 Şubat tarihleri arasında tekrar Barselona’da gerçekleştirilecek olan etkinlik yeni fuar alanı olan Fira Gran Via’ya taşındı. 220 ülkeden yaklaşık 800 GSM operatörünü temsil eden ve bu özelliği ile dünya GSM stratejisini belirleyen çatı örgüt unvanını taşıyan GSMA’in organizasyonuyla gerçekleşen etkinlikte en yeni teknoloji ve uygulamalar ziyaretçilerle buluştu.

Yeni Mobil Ufuk mottosuyla perdelerini açan MWC, 4G, VoLTE gibi teknolojilerin yanı sıra mobilin sektörlere sağladığı katma değeri gösteren proje ve uygulamalar da ön plana çıktı. Etkinlikte; Argela, Defne, Etiya, Komtel, Nefaş, Netaş, PI Works, Piranha, Sentez, Telenity gibi toplam 11 Türk şirket de yerini aldı.

Defne sosyal ağların pazarını büyütecek
Dünya çapında 35 ülkede mobil operatörler için yazılım çözümleri sunan Defne, 25-28 Şubat 2013 tarihlerinde Barselona’da sektörün önemli oyuncularının katılımıyla gerçekleşecek GSMA Mobile World Congress’e yedinci kez katılarak yeni ürünleriyle pazar payını genişletmeyi hedefliyor.

GSM operatörlerine sunduğu VAS (katma değerli servis), mesajlaşma, IN (Akıllı Şebeke) servisleri gibi telekom çözümleriyle birçok projeye imza atan Defne, etkinlikte Outbound IVR ve Campaign Management Platform, Bulk Messaging Platform gibi Mobil Pazarlama çözümlerinin yanı sıra, günümüzün eğilimi “Sosyal Medya”ya yönelik çözümlerini de sunacak. Sosyal Medya alanında Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerine sesli mesaj veya text mesaj bırakma ve alma olanağı sunan Social Media Services Gateway çözümü ile smart phone sahibi olmayan aboneler de rahatlıkla bu servis aracılığıyla mobil ortamda Sosyal Medya sitelerini kullanabilecekler.

Etiya’dan Barselona çıkartması
Etiya, genişlettiği çözüm yelpazesi ile Mobil Dünya Kongresi’nde yeni iş ortaklıkları arıyor.
Etiya, Türkiye’de kabul gören Telaura CRM çözümünün yanı sıra teknolojideki gelişmeleri işlerine yansıtmak isteyen şirketlerin gerek duyduğu yeni çözümleri ile genişlettiği yelpazesini Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde görücüye çıkarıyor. Türk Pavyonu’nda Salon 5, 5G10 numaralı standda yer alan Etiya, şirketlere iş ortağı ile hizmet etme vizyonunu daha geniş bir coğrafyaya taşımayı hedefliyor.

Etiya’nın İletişim Servis Sağlayıcıları’na (CSP) işleriyle ilgili önemli işlevler sağlayacak bir gelecek nesil çözümü olan Telaura CRM, şirketlerin müşterilerini, ürün portföyünü ve aldığı siparişleri etkin bir biçimde yönetmesini sağlıyor.

Türkiye’nin mobil ufku
Vodafone Türkiye, 25-28 Şubat tarihleri arasında Barselona’da düzenlenecek ve ana teması “Yeni Mobil Ufuk” olarak belirlenen Mobil Dünya Kongresi’ne güçlü içerik ve dikkat çekici etkinlikler ile katılacak.

Vodafone Grup CEO’su Vittorio Colao’nun ilk gün açılış konuşmacıları arasında yer aldığı kongrenin “Mobil Tarım” konulu panelinde Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Türkiye’den bir başarı hikâyesi olarak Vodafone Çiftçi Kulübü’nün sosyal iş modeli ve kazanımlarını katılımcılarla paylaştı. Vodafone Türkiye ayrıca yeni işbirliklerini kongre kapsamında ilk kez açıklayacak. Vodafone Grubu ise tüm dünyada telekomünikasyon sektörünün en yenilikçi projelerinin değerlendirildiği “2013 Global Mobile Awards” finalinde tam 5 dalda yarışacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics