Bilişim Dünyası Mobil 05 ŞUBAT 2016 / 10:00

Mobil internet kullanıcıları için arama algoritması yenilendi

Yandex, mobil İnternet kullanıcıları için daha iyi bir arama deneyimi sunan yeni arama algoritmasını duyurdu.

Mobil uyumlu sitelerin arama sonuçlarında daha çok yer almasını sağlayan , ilk etapta Rusya’da uygulanmaya başlanan Vladivostok adlı yeni algoritma yakın zaman içinde Türkiye ile birlikte Ukrayna, Belarus ve Kazakistan’da da  kullanılmaya başlayacak.
Vladivostok algoritması sayesinde, Yandex’te arama yapan mobil İnternet kullanıcıları, mobil uyumlu sitelere daha kolay erişebilecek. Kullanıcıların alışkanlıklarına ve taleplerine göre geliştirdiği hizmetlerle öne çıkan Yandex, yeni algoritma ile akıllı telefon ve tablet gibi taşınabilir cihazlar için en uygun arama deneyimini sunacak.
Vladivostok algoritması mobil tarayıcıların desteklediği formatlarda içeriklere ve telefon, tablet gibi cihazların ekranlarına kolaylıkla sığan tasarımlara sahip sitelerin mobil arama sonuçlarında daha çok yer almasını sağlayacak.  
 
ETİKETLER : Yandex Vladivostok

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN