Bilişim Dünyası Mobil 19 EYLÜL 2013 / 15:05

Mobil pazarlamada dönüşüm ve uyum vakti

İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nde, Türkiye mobil pazarlama ve reklamcılığı değerlendirildi.Dönüşüm ve uyum temasıyla 12 Eylül 2013 Perşembe günü Swiss Otel’de gerçekleştirilen IPZ 2013’de MMA Türkiye mobil pazarlama ve reklamcılık ile ilgili düzenlenen özel panelde  sektörün durumu ve yönüyle ilgili bilgilendirdi.

Tabletler haber okuma saatlerini değiştirdi

Mobil reklam payının hızla artmaya devam edeceğini söyledi. Tabletlerin pclerden çok daha fazla satıldığını ve buradaki geliri arttırmak için toplantıların ve eğitimlerin düzenlendiği söyledi. Mobil Pazarlama Derneği Türkiye Yönetim Kurulu Üyelerinden Haymi Behar “Tabletler artık insanlar için düzenli bir ikinci ekran haline geldi. TV izlerken bir yandan da izlediğimizle ilgili araştırma yapıyoruz”dedi. Gelişen teknolojiyle tabletlerin internetten haber okuma saatlerini bile değiştirdiğini, prime time’da video izlemelerinin %26 oranında arttığını belirtti.

Mobil ağlardan gelen tüm veriler kullanılmalı

MMA Türkiye Ölçümleme Komitesi Lideri Selvi Talipoğlu ise ölçümleme komitesi olarak yakın bir zamanda mobil reklam, display, video, push notificationlardan ve aklınıza gelebilecek her türlü ağdan alacakları bilgileri ölçümleme haline getirip ve bunu rakip analizleri ile belirtmek istediklerini iletti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics