Bilişim Dünyası Mobil 29 MART 2013 / 11:09

NEC mobil kısmını satmayı planlıyor

Japon teknoloji firması NEC’in çok parlak zamanlar geçirmeyen mobil telefon kısmını kişisel bilgisayar alanında halihazırdaki ortaklarından olan Lenovo’ya satmak için çeşitli görüşmelerin yürütüldüğü açıklandı.

Reuters tarafından yayınlanan habere göre NEC ilgili birimin satışı için başta Lenovo olmak üzere, iç piyasadan olan diğer alıcılarla da görüşmelerini sürdürüyor. Bugüne kadar mobil alanın şirketin bütün opreasyonları arasından çok önemli bir yere sahip olduğu açıklanmasına rağmen iki yıldır aralıksız süren zararlardan dolayı şirketin kârlılığı artırmak için böyle bir yola başvurduğu konuşuluyor.

Konuyla ilgili dolaşan çeşitli söylentilere yönelik olarak NEC tarafından Tokyo Menkul Kıymetler Borsası üzerinden yapılan açıklamada şirketin mobil telefon alanında daha rekabetçi olması için birçok yeni yöntem düşünüldüğü ama henüz hiçbiri üzerinde karara varılmadığı belirtildi. Lenovo cephesinden ise konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz gelmedi.
ETİKETLER : Lenovo NEC
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN