Bilişim Dünyası Mobil 25 ARALIK 2012 / 10:40

Nokia tablet MWC'de sahne alacak

Nokia 2013'ün ilk aylarında piyasaya yeni bir tablet çıkartacak. İşletim sistemi Windows RT tarafından geliştirilen yeni tabletin önümüzdeki Şubat ayında yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi'nde (MWC)  görücüye çıkacağı söyleniyor.

AT&T'nin ilk elden satışını üstleneceği yeni Nokia tabletinin özellikleri hakkında bazı ayrıntılar konuşulmaya başlandı. Söylenenlere göre ürün özel bir klavye korumasıyla birlikte kullanılabilecek. Kendine ait yedek güç kaynağı bulunan bu klavye koruması, tablet için bir destek olarak  kullanılmasının yanında aletin bir kitap gibi gözükmesini de sağlıyor. HDMI ve USB bağlantı noktalarına sahip olacak olan yeni Nokia tabletinde Microsoft Surface'deki gibi 10.1 inch bir ekran bulunacağı söyleniyor.

Windows 8'in sadeleştirilmiş bir versiyonu olan fakat kullanıcılar arasında çok fazla talep yaratmayan Windows RT'yi kullanacağı söylenen tablet, Nokia'nın Windows Phone tarafından geliştirilen Lumia serisi ile birlikte mobil pazarda payını artıracağı bekleniyor.

 

 
ETİKETLER : AT&T Nokia Tablet Windows RT

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN