Bilişim Dünyası Mobil 30 TEMMUZ 2013 / 09:47

Online İşlemler Windows Phone 8’de

Turkcell’in müşterilerine birçok hat işlemini müşteri hizmetlerini aramadan, akıllı telefonlarıyla 7/24 ücretsiz yapabilme imkânı sunan Turkcell Online İşlemler uygulaması Windows Phone 8 telefonlarda. Böylece Windows Phone 8 telefon kullanan Turkcell müşterileri, akıllı telefonları ile internete ulaşabildikleri her yerden fatura detaylarını, güncel bakiye bilgilerini ve paketlerinde kalan kullanım miktarlarını kolayca öğrenebiliyor. Turkcell Online İşlemler uygulaması ile kredi kartı ile TL, Nar ve internet paketi yükleme gibi işlemler de yapılabiliyor.

Turkcell Online İşlemler uygulaması ilk kez 2009 yılında akıllı telefonlarda kullanılmaya başladı. Online İşlemler üzerinden ayda ortalama 50 milyon işlem yapılıyor. Uygulama da şu ana kadar yaklaşık 1 milyon 600 bin kez akıllı telefona indirildi.

Windows Phone 8’e özel geçişli arayüz ve Live Tiles (Canlı Kutucuklar) gibi özelliklerin kullanıldığı uygulama, Windows Phone Mağazası’nda ücretsiz olarak sunuluyor. Turkcell müşterileri, telefon ekranında üç farklı boyutta görüntülenebilen uygulamayı kullanırken herhangi bir veri ücreti de ödemiyor. Uygulama içinden faturalı hat kullanıcıları güncel fatura tutarlarını görebilirken, ön ödemeli hat kullanıcıları da TL bakiyelerini görüntüleyebiliyor. Turkcell Online İşlemler uygulaması, müşterilerin sahip olduğu paketlerindeki kalan kullanımı grafiksel olarak cep telefonlarının ana ekranında gösterebilme özelliği ile de bir ilke imza atıyor.

Turkcell Dijital Kanallar Direktörü Sertan Eratay, “Windows Phone 8 cihaz kullanan Turkcell’liler, Turkcell Online İşlemler uygulamamızı kullanarak anında güncel fatura bilgilerine, paketlerinden kalan kullanımlarına, fatura detaylarına ve daha pek çok hizmete ulaşabiliyorlar. Windows Phone 8'e özel olarak geliştirilen uygulama sayesinde müşterilerimiz, uygulamayı tekrar tekrar açmalarına gerek olmadan kullanım bilgilerini güncel bir şekilde canlı kutucuklar içinde görebiliyorlar” dedi. Microsoft Türkiye Operatör Kanalları Direktörü Egemen Gönen de, Windows Phone 8 cihazlar ile hayatı kolaylaştırarak en iyi deneyimi sunmayı hedeflediklerini vurguladı.

 

 
ETİKETLER : Turkcell

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics