Bilişim Dünyası Mobil 22 ŞUBAT 2013 / 15:21

Qualcomm'dan yeni ürünler

Qualcomm Snapdragon Ses Aktivasyonu, Qualcomm Quick Charge 2.0 ve yeni işlemcileri Snapdragon 400 ve 200’ü tanıttı.


Şirketin bütünleşik ses çözümlerine yeni eklenen Snapdragon Ses Aktivasyonu diğer adıyla “Hey Snapdragon!” güvenlik ve güç etkinliği arayan kullanıcılar için bütünleşik, her zaman açık ve düşük güç tüketimli dinleme özelliklerini sunuyor.


Tanıtılan yeniliklerden bir diğeri Qualcomm Quick Charge 2.0 ise Qualcomm Quick Charge 1.0’ın yeni nesil ve geliştirilmiş versiyonu ve akıllı cihazları ve tabletleri yüzde 40 oranında daha hızlı şarj etmeyi sağlayan bir cihaz-içi çözümü. Artırılmış hız ve daha fazla esneklik sunan bu versiyon Snapdragon 800 işlemcisini kullanan her akıllı telefon veya tabletin yanı sıra şarj aletlerinde de mevcut.


Geçtiğimiz CES etkinliğinde tanıtılan Snapdragon 800 ve 600 işlemcileri ise en son teknolojiye sahip olan akıllı telefonları, tabletleri ve mobil-işlem cihazlarını hedef alıyor.


Qualcomm’un Pazarlama Başkan Yardımcı Tim McDonough’un yeni blog yazısında şirketin, gelişen pazarlar için tak ve kullan bir model olan uygun fiyatlı, yüksek performanslı yeni işlemcileri Snapdraon 400 ve Snapdragon 200’ü duyurduğundan bahsediyor.


Şirket, Qualcomm Reference Designs (QRD)programı kapsamındaki yatırımından da görüldüğü üzere bu bölgeyi önemli bir fırsat olarak görüyor. Şu anda gelişim aşamasında olan 450’nin üzerinde Snapdragon temelli tasarım ve şirketin QRD çözümlerini temel alan 100’ün üzerinde tasarım gelecekte var olacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics