Bilişim Dünyası Mobil 24 ŞUBAT 2016 / 16:17

Qualcomm ve Ericsson, 5G teknolojisinde işbirliği yaptı

Qualcomm Incorporated iştiraki Qualcomm Technologies ve Ericsson, 5G teknolojisinin geliştirilmesi, ortak testlerinin yapılması ve önde gelen mobil operatörler ile birlikte koordinasyonun sağlanması konusunda işbirliğine gittiklerini duyurdu. Her iki şirket, 2018’de tamamlanması beklenilen Release 15 3GPP standardizasyonunun teknik gerekliliklerini karşılayabilmesi için 5G teknolojisi içerisinde yer alan kilit öneme sahip bileşenlerin ilk testlerini yapacak ve doğrulanmasını gerçekleştirecek. İki şirket, standartlara uygun 5G altyapısını hayata geçirmek için 3GPP konusunda yapacakları işbirliği dışında, sektörde 5G standartlarına uyumu hızlandırmak için de ortak çalışmalar yapacak.
Qualcomm Technologies Başkan Vekili ve Teknolojiden Sorumlu Başkanı Matt Grob, “Artık 5G vizyonu ve odağı tam olarak oluşmuştur” yorumunu yaptı ve bundan sonra operatörlerin denemeler yapması ve bu yöndeki ticari ağların hayata geçirilmesini desteklemek için gerekli teknik ve mühendislik işlerine odaklanmanın zamanı olduğunu vurguladı. Ericsson Teknik İşlerden Sorumlu Başkanı Ulf Ewaldsson ise 5G için takvimi hızlandırarak müşterilere ve topluma fayda katacak standartlara uygun ileri çözümler geliştirmek için ekosistem içerisindeki önde gelen üyelerin işbirliği yapmasının oldukça önemli olduğuna dikkat çekti.
 
ETİKETLER : Qualcomm Ericsson 5G
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN