Bilişim Dünyası Mobil 30 OCAK 2013 / 08:00

RIM ve ooVoo işbirliği yaptı

66 milyon kullanıcıya sahip görüntülü sohbet sağlayıcısı ooVoo,BlackBerry 10 platformuna yönelik yeni nesil HD görüntülü konuşma hizmetini sunacağını açıkladı.

BlackBerry 10 tarayıcısı ile uyumlu olarak çalışan ooVoo servisleri aracılığıyla BlackBerry 10 platformu üzerinden sesli ve görüntülü konuşma sağlanacağı belirtildi. BlackBerry 10 kullanıcılarının ooVoo servisi sayesinde aynı anda 12 kontak ile görüşme yapabileceğinin mümkün olduğu duyuruldu.

ooVoo’nun ayda bir milyar dakikadan fazla konuşma hacminin olduğunu belirten ooVoo Başkanı Jay Smit, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “ooVoo’nun HD video chat özelliği ile BlackBerry 10 kullanıcıları, milyonlarca aktif ooVoo üyesi ile mobil ya da masaüstü platformlardan görüntülü konuşma yapabilecekler.” 

ooVoo hizmetinin, BlackBerry 10’un standart arama özelliklerine eklenerek kullanıcının sesli arama ve görüntülü arama arasıonda geçiş yapmasına olanak tanıyacağı belirtildi. Yapılan bildilendirmede ooVoo’nun bulut tabanlı platform ile BlackBerry 10 kullanıcılarının, çeşitli platformlar arasında konuşma yapabileceği ve ooVoo’nun sunduğu sosyal ağ özelliklerinden ücretsiz* olarak yararlanabileceği açıklandı. 

“İletişim alanında bir sektör lideri olarak, insanları yenilikçi özellikler ile bir araya getirmenin öneminin farkındayız.” diyen RIM Küresel İş Ortaklıkları ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Martyn Mallick ise konuyla ilgili şunları söyledi: “ ooVoo, birden fazla kontak ile aynı zamanda, mobil ya da masaüstü bir cihaz üzerinden görüşme yapmak isteyen BlackBerry 10 kullanıcıları için harika bir seçim ve ooVoo ile işbirliğimiz çerçevesinde bu servisleri kullanıcılarımıza sunmaktan mutluluk duyuyoruz.”

 
ETİKETLER : BlackBerry 10 ooVoo RIM

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics