Bilişim Dünyası Mobil 25 EKİM 2013 / 14:36

Sağlığınız cebinizde dursun

Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri kişisel sağlık bilgilerini akıllı telefonlara taşıyan ve sağlık kurumlarından bağımsız olarak çalışan yeni mobil uygulaması Eczacıbaşı Medbilgi'yi kullanıma sundu.
Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri; sağlık bilgilerini cep telefonunda saklamaya imkan tanıyan yeni mobil uygulamayı hayata geçirdi.“Eczacıbaşı Medbilgi” ile kişisel sağlık bilgileri cep telefonunda taşınabiliyor. Eczacıbaşı MedBilgi, iPad, iPhone ve tüm android telefonlarda yerini aldı.

Kişiye özel mobil sağlık arşivi 
Kolaylıkla cep telefonlarına yüklenen uygulama ile isteyen herkes, kan değerlerinden kullanılan ilaçlara, akciğer filmlerinden EKG (Elektro Kardiyo Grafi) sonuçlarına, alerjik reaksiyonlardan aşılarına ve diyet listelerine kadar tüm sağlık bilgilerini cep telefonunda taşıyabilecek.

Sağlık kurumlarından bağımsız sağlık uygulaması
Herhangi bir sağlık kurum veya kuruluşuna bağlı olmaksızın, tamamen bağımsız bir iPad, iPhone ve Android uygulaması olan “Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri MediBilgi” için internet bağlantısı ya da veri alışverişine de gerek duyulmuyor. Uygulama içerisine kullanıcı tarafından girilen bilgiler cihazın kendi sabit diskine kaydediliyor ve tamamen kendisi tarafından yönetiliyor.

22 milyon erişkinin bir veya birden fazla kronik hastalıkla yaşadığı Türkiye’de uzaktan kronik hastalık takibi hizmeti olan “Sağlık Takipçim” ile de bireylerin, tansiyon, kan şekeri ve/veya kilo değerlerini kontrol altına alarak, yaşanabilecek sorunların azaltılması ve hastalıkların yol açtığı ciddi komplikasyonların engellenmesini hedefliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics