Bilişim Dünyası Mobil 10 OCAK 2014 / 09:00

Sağlık danışmanlığı ihtiyacınız ücretsiz cebinizde

Sağlıkla ilgili hizmetlere uzaktan erişimi kolaylaştıran Vodafone Cep Sağlık Platformu ile temel sağlık bilgi ve danışma hizmetlerine 1120 kısa numarası ile Türkiye’nin her yerinden 7/24 erişilebilmesi amaçlanıyor.  

Vodafone’un sağlık platformu, Vodafone Cep Sağlık Kartı’yla kullanıcıya özel bir sağlık kimlik kartı oluşturulmasını sağlıyor. Bu kartla sayısal olarak bulutta saklanan sağlık bilgilerinin abonenin onayı ile her yerden ve ihtiyaç duyulan her an ulaşılması hedefleniyor. Yaşınız, kilonuz, kronik hastalıklarınız gibi sağlık bilgilerini Vodafone Sağlık Kart aracılığıyla anlaşma yaptığı 400’den fazla sağlık kurumuyla paylaşıyor ve talep ettiğiniz sağlık hizmeti için size acil durumlarda veya hastane ararken yardımcı oluyor. Acil durumlarda kartın çipinden ya da internet üzerinden, kullanıcının sağlık durumuna dair bilgiler, abonenin onayı ile profesyonel sağlık personeli tarafından okunabiliyor. 

 App Store ve Google Play Store üzerinden iPhone ve Android tabanlı akıllı telefonlara ücretsiz yüklenebilen “Vodafone Cep Sağlık” akıllı telefon uygulaması ile 1120 Vodafone Cep Sağlık çağrı merkezine tek tıkla erişim sağlanabiliyor.

Avantajları neler?

Vodafone Cep Sağlık Kartı, anlaşmalı sağlık kurumlarında indirimler ve puan kazanma fırsatı da tanıyor. Vodafone Cep Sağlık VIP Kart ise bu avantajlara ek olarak özel sağlık asistanlığı hizmeti sunuyor. Özel asistanlar, VIP kart sahiplerinin yaşına ve cinsiyetine uygun rutin kontrolleri hatırlatıyor, sağlık sorunlarında kişiye uygun çok sayıda çözüm için yönlendirmeler gerçekleştirebiliyor. Örneğin o an sizi uygun hastane veya doktora yönlendiriyor.

Vodafone Cep Sağlık’ta kişiye özel hizmet veren sağlık koçu hizmeti de yer alıyor. Sizin seçtiğiniz sağlık koçundan sürekli hastalıklarınız için ve ihtiyaç anında doktora ulaşma gibi danışmanlık hizmeti alabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra psikolojik danışma hattı hizmetinden de yararlanabiliyorsunuz. Sağlık koçu periyodik olarak kullanıcıya ulaşarak koruyucu ve önleyici tıp konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Bilgi Servisleri sayesinde de talep ettiğiniz alanda örneğin hamileyseniz bebek bakımı ile ilgili haftada iki kez periyodik bilgi mesajları ücretsiz olarak paylaşılıyor.

Vodafone Cep Sağlık Platformu’nda, 7/24 hizmet veren 1120 Ambulans Hattı da bulunuyor. Ayrıca yine 1120 üzerinden tek telefon ile ulaşılabilen ve üç büyük şehirde sunulan Evde Sağlık uygulamasıyla, sağlık hizmetini evinde almayı tercih eden ailelere ve bireylere muayene, tahlil, pansuman, serum takılması, enjeksiyon gibi tıbbi hizmetler yüzde 20 indirimle Vodafone Cep Sağlık’ta veriliyor.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics