Bilişim Dünyası Mobil 27 MAYIS 2014 / 13:43

Sayısal dönüşüm hız kesmeyecek

Kapital Medya tarafından dördüncü kez Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda düzenlenen Digital Age Summit, 27 Mayıs Salı günü Four Seasons Bosphorus’ta gerçekleştirildi. “Digital is the Mainstream” temalı etkinlikte sayısal mecraların, geleneksel medyanın bir yansıması olmaktan çıkıp medyanın temel noktası haline geldiği vurgulandı. Günümüzde markaların kampanya ve pazarlama fikirlerinin dijital platformlardaki yeni nesil uygulamaları, panel ve sunumlarla masaya yatırıldı. Zirvenin açılış konuşmasını yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, şunları söyledi:

“Şu anda 2,4 milyar insan sayısal bağlantılı olarak yaşıyor. IAB Türkiye verilerine göre ülkemizde 12 yaş üstü 28 milyon kişinin yüzde 95’i sosyal medyayı aktif kullanıyor. Toplam nüfusumuzun yüzde 44’ünün sosyal medya kullanıcısı olması, sayısal kanalların iletişimde ana mecra olmaya başladığını gösteriyor. Sayısal dönüşüm, markalar için reklam ve pazarlama faaliyetlerinde de yeni mecraları hızla yukarı taşıyor. Artık mobil cihazlarımızla daha ulaşılabilir yaşıyoruz, daha çok görsel içerik tüketiyoruz ve daha fazla alışveriş yapıyoruz. Her iki akıllı telefon kullanıcısından biri akıllı cihazları üzerinden satın alma işlemi gerçekleştiriyor. Dijital Dönüşüm Hareketimizle teknoloji, hizmet ve sosyal alanda sürekli yatırımları odağımıza yerleştirerek Türkiye’yi mobil iletişim ve dijitalleşmede dünya ligini çıkarmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Digital Age Summit 2014’ün moderatörlüğünü Serdar Kuzuloğlu üstlenirken, birçok ünlü küresel uzman, gün boyu sunumlarla sayısallaşmayı anlattı. Dünya Ekonomi Forumu’nda 100 etkili medya lider ismi arasında yer alan Amerikalı medya uzmanı Jeff Jarvis, “Web Psikologu” kitabıyla çok satanlar arasına giren online davranış uzmanı Nathalie Nahai, sayısal reklamcılıkta ünlü blogger’lara yön veren Dave Trott, sayısal ölçümleme uzmanı Piet Hein van Dam, kognitif nörobilimci Dr. Jane Leighton, The Coca-Cola Company İnteraktif Pazarlama Müdürü Yüce Zerey ve Vodafone Türkiye Bireysel Servisler Direktörü Ömer Gökhan Kuyucu konuşmacı olarak zirvenin katılımcıları arasındaydı.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics