Bilişim Dünyası Mobil 13 HAZİRAN 2013 / 11:21

Sestek’ten yeni iPhone uygulaması

Sestek yeni mobil uygulaması Articulator’u, Türkçe ve İngilizce telaffuzunu geliştirmek isteyen kullanıcıların beğenisine sundu. Uygulama, kullanıcılardan ekrana getirilen ifadeleri seslendirmelerini bekliyor ve telaffuzlarını değerlendirerek yorumlar iletiyor. Sestek Articulator, App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Ses teknolojileri alanında hizmet veren Sestek, son kullanıcıya yönelik olarak geliştirdiği mobil uygulamalara bir yenisini ekledi. Articulator isimli uygulama, App Store’da iPhone kullanıcıları için ücretsiz olarak yerini aldı. Sestek Articulator, telaffuzunu geliştirmek isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Türkçe ve İngilizce desteği sunan uygulama, ifadelerin telaffuz edilme biçimine ve tonlamaya göre bu iki dilde telaffuz becerilerini ölçüyor ve yorumluyor.

Uygulamanın işleyişinde Türkçe veya İngilizce dil seçiminin ardından uygulama ekranında ifadeler gösteriliyor. Kullanıcı bu ifadeleri sesli olarak telaffuz ettiğinde, Articulator’un konuşma tanıma teknolojisi devreye giriyor ve telaffuzu analiz ediyor. Bu noktada kullanılan teknoloji hem ifadelerin doğru okunmasını hem de tonlamayı kontrol ediyor. Ardından da kullanıcıya telaffuzunun iyi, kötü veya orta düzeyde olduğunu bildiren yorumlar iletiliyor.

Apple App Store’da ücretsiz olarak kullanıcıların beğenisine sunulan Articulator uygulaması, temel olarak iPhone için geliştirilmiş olsa da iPad ve iPod touch sahipleri tarafından da kullanılabiliyor.
ETİKETLER : Sestek

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics