Bilişim Dünyası Mobil 26 HAZİRAN 2013 / 11:13

Simternet’ten mobil çözümler

Mobil araçların her geçen gün daha fazla kullanıldığı dünyaya ayak uydurmak isteyen kurumlara Simternet uygun mobil çözümler sunuyor.

Yapılan araştırmalara göre, önümüzdeki 5 yıl içerisinde küresel mobil veri trafiği 13 kat artış gösterecek. Bu durum kurumların mobil hayata uyum sağlaması için en önemli sebeplerden birini oluşturuyor.

15 yılı aşkın tecrübesiyle Simternet, kurumların mobil alandaki ihtiyaçlarını karşılamak için ürün ve stratejiler geliştiriyor. Piyasadaki tüm mobil işletim sistemlerine uyumlu çözümler geliştiren Simternet, iOS, Android, Windows 8 ve diğer tüm sistemlerin kullanıcı alışkanlıklarını göz önünde bulunduruyor.

Mobil Çözümlerin kurumlar için her geçen gün daha büyük önem taşıdığını vurgulayan Simternet Genel Müdürü Ataol Ay konuyla ilgili şunları söyledi: “Mobil teknolojiler, akıllı telefonlarla birlikte sunulan ‘her zaman bilgiye ulaşabilme özgürlüğü’ ile iş dünyasının kurallarını yeniden yazdıracak kadar şirketleri derinden etkilemekte ve her geçen gün bu etki daha geniş bir alana doğru yaygınlaşıyor. Bu süreçte Simternet, İTÜ Teknokent’teki Ar-Ge ekibini iOS, Android, Windows8 ortamları için geliştirme yapacak şekilde genişletmiştir. Simternet Mobil ARGE ekibi; büyük veri, harita ve GPS temelli projelerini geliştirirken, aynı zamanda sektördeki mobil projelere de danışmanlık ve özel geliştirme hizmeti sunmaktadır. ARGE projemizin tamamlanması ile tamamen Türk mühendisleri tarafından geliştirilmiş olacak mobil servis platformumuzun Türkiye’de ve dünyada çok ses getireceğine inanıyoruz.”

 

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics