Bilişim Dünyası Mobil 06 ŞUBAT 2013 / 16:33

Sony’nin ‘Süper Telefonu’ Xperia Z Türkiye için gün sayıyor

Sony Mobile Communications, Sony’nin bugüne kadar ortaya koyduğu neredeyse tüm teknolojileri bir araya getiren Xperia Z’nin Türkiye tanıtımını gerçekleştirdi. Telefon Mart ayında Türkiye’de piyasaya sürülecek. 

Yeni nesil akıllı telefonlarda görmeye alıştığımız hemen her özelliği bir adım ileri taşıyan yeteneklerle donatılan ve Sony’nin akıllı telefon kavramının ötesine geçerek “süper telefon” olarak tanımladığı Xperia Z, Avrupa ile aynı anda Mart ayında Türkiye’deki tüketicilerle buluşacak.

Sony, telefonun tanıtımını gerçekleştirmek üzere özel olarak tasarladığı ve ‘Xperia Lounge’ olarak isimlendirdiği özel mekanda telefonun yeteneklerini basın mensuplarıyla paylaştı. Telefonun öne çıkan özellikleri arasında Full HD çözünürlüğünde ekran, kulaklık ve harici hoparlör benzeri aksesuarların NFC ile eşlenmesi ve 1 metre derinliğe kadar su geçirmezlik gibi ilginç detaylar yer alıyor.

“Xperia Z ile süper telefon devrini başlatıyoruz”

Xperia Z’nin akıllı telefonların ötesine geçerek ‘süper telefon’ devrini başlattığını ifade eden Sony Mobile Communications Türkiye, Yunanistan ve İsrail Pazarlama Müdürü Aysun Şabanlı, “Sony Mobile olarak, Xperia kullanıcılarına bugüne kadar hiç yaşamadıkları bir deneyim sunmayı hedefledik. Bu yılın amiral gemisi ürünü olan Xperia Z, Sony’nin TV, ekran, müzik, film ve oyun konusundaki uzmanlığını bir araya getiren bir ürün. Sony’nin bugüne kadar geliştirdiği en son teknolojileri, içeriği, tasarımı ve bağlantı olanaklarını su geçirmez bir cihazda bir araya getiren Xperia Z ile akıllı telefon pazarında liderliğe göz koyduk” şeklinde konuştu.

Siyah, beyaz ve mor renk seçeneklerine sahip olan Xperia Z, sahip olduğu teknolojik özellikler ve özel tasarımıyla dikkat çeken bir ürün. Suya ve toza karşı dayanıklı bir gövdeye sahip olan Xperia Z, 1.5 GHz hızında dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemcisi, 13 megapiksel yeni nesil kamerası ve 4G LTE özellikleriyle yüksek performans ve ideal bir deneyim vaat ediyor.

Görüntüsü abisinden, kamerası kardeşinden

Xperia Z’de kullanılan Reality Display adlı görüntü teknolojisi, gücünü Sony’nin düz ekran televizyonlarında kullandığı BRAVIA Engine 2’nin mobil uyarlamasından alıyor. Xperia Z ayrıca Sony’nin dijital kameralarında bulunan ve akıllı telefonlar için özel olarak uyarlanmış HDR (High Dynamic Range) video görüntü algılayıcısı Exmor RS’i üzerinde taşıyor. Bu teknoloji, çok kuvvetli arka ışıkta bile yüksek kalitede fotoğraf ve video çekilmesine imkân veriyor.

Xperia Z, bütün bu teknolojik özellikleri pil tüketen uygulamaları kullanılmadığında otomatik olarak kapatan, ekran açıldığında ise yeniden başlatan Battery STAMINA Mode ile birleştirerek pilin bekleme süresini 4 katına çıkarıyor.

Dengeli tasarımıyla içeriğin odak noktası

7,9 milimetrelik gövdesi ve OmniBalance adı verilen dengeli tasarımıyla dikkat çeken Xperia Z, toz ve su geçirmez özel tabakası sayesinde sınırlı derinlikte su altı fotoğraflarının çekimine dahi olanak sağlıyor. Cihaz geniş bir yelpazede diğer Sony cihazlarıyla senkronize olabilmenin yanı sıra, üzerinde yüklü olan WALKMAN, Albüm ve Sinema Uygulamalarıyla çevrimiçi ve çevrimdışı içeriğe tek bir noktadan ulaşabilmenin yolunu açıyor.

Ürünün Türkiye satış fiyatı henüz açıklanmadı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics