Bilişim Dünyası Mobil 22 AĞUSTOS 2013 / 10:37

Tarım sektörü cepte buluşuyor

Turkcell, üç yılda 1 milyona yakın aboneye ulaşan Turkcell Çiftçi Paketi kapsamında tarımsal üreticilerle ve hayvan yetiştiricileriyle paylaştığı hizmet ve uygulamaları geliştirerek, Turkcell’li çiftçileri “Turkcell Çiftçi Birliği” çatısı altında bir araya getirdi. Turkcell Çiftçi Birliği üyeleri, köy bazında hava durumu servisinin yanı sıra tarımsal destek bilgilendirmelerinden ve kişiselleştirilmiş zirai danışma hizmeti sunan Turkcell Tarım Doktoru Servisi gibi Turkcell’lilere özel hizmetlerden de faydalanabilecek.

Üç yıldan beri Turkcell Çiftçi Paketi ile tarımsal üreticilerin yanında yer aldıklarını söyleyen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, “Türkiye’de bir ilk olarak köy bazında hava durumu tahminlerini paylaştığımız servisimiz, devletin sunduğu tarımsal destekler hakkında kolay bilgi almalarını sağlayan Tarımsal Destek Bilgi Servisi, tarla/ürün bazında kişiselleştirilmiş yetiştiricilik ve zirai danışmanlık hizmeti sunan Turkcell Tarım Doktoru servislerimiz çiftçilerimiz için verimlilik artışı konusunda önemli adımlar olarak öne çıkıyor” dedi.

Hava durumu cepte

Bulundukları ilçenin nem ve rüzgar durumu, don bilgisi ve yağış miktarı gibi ayrıntıları içeren 3 günlük hava tahmini raporu ve tarımla ilgili genel haberler Turkcell Çiftçi Birliği üyelerinin cep telefonlarına ücretsiz olarak ulaşıyor. Aylık 50 kuruş karşılığında köyün hava durumu, ilçeyle ilgili haberler, hastalık erken uyarı mesajları, birlik ve kooperatiflerle ilgili bilgiler, ürüne özel eğitim ve ipuçları, ürüne özel hibe ve haberler, hal ve borsa fiyatları da çiftçilerin bilgisine sunuluyor. Ayrıca, ürüne yönelik bilgi paketi kapsamında buğdaydan incire, süt sığırcılığından domatese kişiye özel ilgili konu başlığında, 52 ürün özelinde bilgi ve haberler günlük SMS ile iletiliyor. Köy bazında hava durumu bilgisi almak için KOYHAVA yazarak, ürüne yönelik bilgi paketlerinden yararlanmak için ürün adını yazarak 6609’a göndermek gerekiyor. Örnek: PAMUK.

Ürün ve tarlaya özel yetiştirme programı

Turkcell Tarım Doktoru servisi ile tarlasını ve yetiştirdiği ürünü kaydettiren tüm Turkcell’li çiftçiler, ürünlerinin evre geçişlerini ve bu evrelerde ürünlerin olması gereken fiziksel durumunu takip edebiliyor. Turkcell’li çiftçiler; ürüne ve tarlaya özel teknik yetiştiricilik programı, gübreleme programı, ilaçlama, sulama, bölgesel bazda hastalık ve zararlılara karşı erken uyarılar, 8099 Tarımsal Destek Hattı’ndan yaralanabiliyor. Sahadaki Tarım Doktoru bayileri ve ziraat mühendisleri ile gerektiğinde yerinde inceleme ve teşhis ve tanı hizmeti de alabiliyor. PTT şubeleri aracılığıyla indirimli toprak ve ürün analizleri ile anlaşmalı Shell bayilerinde tüm sene geçerli %5 akaryakıt indirimi gibi konularda da Turkcell’li çiftçiler, Tarım Doktoru’nun olanaklarından faydalanabiliyorlar.

Turkcell’li çiftçiler, haftalık 1 TL karşılığında ileri tarım teknolojilerini çiftçinin hizmetine sunan bu hizmetten yararlanabiliyor. Bunun için TARIM yazıp 7777’ye göndermeleri yeterli oluyor.

İşini geliştirmek isteyen tarımsal üreticiler için sunulan fırsatları daha kolay bulunabilir hale getiren Turkcell Çiftçi Birliği, turkcell.com.tr ya da 8099 çağrı merkezi üzerinden devlet tarafından verilen tarımsal desteklerin sorgulanabildiği Tarımsal Destek Bilgi Servisi’ni de ücretsiz olarak çiftçilerin hizmetine sunuyor.

Avantajlı faturalı paketler

Turkcell, yeni hat alan, numara taşımayla gelen ya da faturalı hatta geçiş yapan Çiftçi Birliği üyelerini, uygun konuşma paketleriyle buluşturuyor. Çiftçi 500 Paketi’ne abone olanlar, 250 dakikası Turkcell’lilerle, 250 dakikası her yöne olmak üzere toplam 500 dakika için 21 TL; Çiftçi 1000 Paketi’ne abone olanlar ise 500 dakikası Turkcell’lilerle, 500 dakikası her yöne olmak üzere toplam 1000 dakika için 32 TL ödüyor. 12 ay sabit fiyat garantisiyle sunulan tekliflerden yararlananlar, ayrıca Turkcell Tarım Doktoru servisini de 3 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabiliyor.

Faturalı Çiftçi Tarifesi’nden yararlanan mevcut Turkcell müşterileri ise 500 dakika için 29 TL öderken, Hasatta Öde kampanyası ile her yöne 300 dakika ek paketi yalnızca 5 TL’ye satın alabiliyor. Ön Ödemeli Çiftçi Tarifesi’nde 20 TL ve üstü yüklemelerde 5 dakika 65 kuruş olarak fiyatlandırılıyor. Her yöne 500 dakikalık konuşma paketi de 20 TL karşılığında Turkcell’li çiftçilerle buluşuyor.

Denizbank Üretici Kart sahibi Turkcell’li çiftçiler, tüm yıl yaptıkları 600 TL’ye kadar olan konuşmaları, sıfır faizle hasat zamanı ödeme şansına sahip oluyor. Turkcell Çiftçi Birliği’ne üye olmak için CIFTCI yazıp 2222’ye ücretsiz bir SMS göndermek yeterli oluyor.

 
ETİKETLER : Turkcell

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics