Bilişim Dünyası Mobil 27 ARALIK 2013 / 10:54

TAV mobil, uçuş rotası belirliyor

TAV havalimanlarında uçuş takibini sağlamayı kolaylaştıran mobil uygulama geliştirdi. TAV Havalimanları’nın işlettiği havalimanlarında yolculara sunulan hizmetlerle ilgili bilgilere gerçek zamanlı olarak ulaşmayı sağlayan TAV Mobile uygulaması, yeni özelliklerle geliştirildi.

iPad/iPhone/Android uygulamalarıyla iç hatlar ve dış hatlarda giden ve gelen uçak bilgilerini listelenebiliyor; arama yapılabiliyor. Ayrıca havalimanına ulaşımla ilgili olarak HAVAŞ, metro ve araç kiralama bilgileri görülebiliyor. Havalimanında geçiş üstünlüğü, transfer, hızlı check-in gibi ayrıcalıklar sunan TAV Passport Kart’la ilgili bilgi edinmek; havalimanlarının bulunduğu kentlerin en popüler alışveriş merkezleri, müzeler ve restoranların adres ve iletişim bilgilerini görmek de mümkün. Uygulamalar iPhone, Blackberry ve Android için TAV Mobile; iPad için ise TAV – Airports isimleri ile indirilebiliyor.

Bugüne kadar 210bin kere indirilen duty-free mağazalarındaki güncel indirimler görülebiliyor; havalimanlarında bulunan mağazaların listesi ve yerleşimi kolayca bulunabiliyor. Bu uygulamalarla havalimanlarında düzenlenen etkinlikler hakkında bilgi edinmek; restoran, ATM, bilet satış noktaları, özel lounge’lar, kayıp eşya bürosu gibi hizmetlere erişim bilgisini görmek; döviz çevirici hesap makinesine erişmek, havalimanının işaretlendiği Google Maps üzerinde seyahat güzergahını belirlemek mümkün. Blackberry uygulamasıysa da uçuş bilgileri anında görüntülenebiliyor.

TAV Mobile uygulamaları TAV Havalimanları’nın işlettiği İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes; Tunus’ta Enfidha ve Monastır; Gürcistan’da da Tiflis ve Batum havalimanlarını kapsıyor.

TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran, “Yolcu beklentilerini yakından takip ederek inovatif uygulamalar geliştiriyoruz. İki yıl önce hizmete sunduğumuz TAV Mobile kullanıcılardan büyük ilgi gördü. Şimdi bu uygulamayı yeni hizmetlerle zenginleştiriyor, yolcu ve havalimanı dostu projeler geliştirmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
ETİKETLER : Mobil TAV

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics