Bilişim Dünyası Mobil 11 HAZİRAN 2014 / 12:29

Trafikte cezalara mobil takip

Araç kullananlar ve trafik polisleri, cezaların hangi durumlarda uygulandığını ve yaptırımları konusunda Arox Bilişim’in geliştirdiği ve kullanıma sunduğu “Trafik Cezaları” uygulamasına sıkça başvuruyorlar. Uygulama ile hem sürücülerin hem de trafik polislerinin kısa sürede en güncel bilgiye ulaşmaları sağlanıyor.

Arox Bilişim Sistemleri Genel Müdürü Sait Öksüz, ücretsiz olarak indirilebilen uygulamanın sürücülerin yanı sıra trafik polislerinin de favorisi olduğunu belirterek, “Uygulamayı kullanıma açtığımız günden bu yana özellikle trafik polislerinden geri dönüşler alıyoruz. Trafik Kanunu’nda yapılan değişikliklerle ilgili güncellenmesi yönünde bize bilgi aktarımında bulunuyorlar” dedi.

Uygulama, hiçbir bağlantıya ihtiyaç duymadan çalışırken, trafik cezaları hakkında bütün güncel kanun maddelerini ve yönetmelikleri içeriyor. Yapılan trafik ihlalini girdiğinizde, o konuyla ilgili detaylı bilgiyi veren uygulama, idari, para ve hapis cezaları arasındaki farklılıklarını gösteriyor. Uygulamada, ceza puanı hesaplaması yapılırken, ehliyetin hangi durumlarda iptal edileceği ve hangi şartlarda geri alınacağı bilgileri de yer alıyor. Trafikten ve araç kullanmaktan men durumlarının açıklandığı “Trafik Cezaları” uygulamasıyla ayrıca, “popüler cezalar” bölümden “hız sınırı ihlali, “alkollü araç kullanımı”, “hatalı park” gibi sıklıkla yapılan ihlaller hakkındaki detaylara kolaylıkla erişmek mümkün oluyor.

Mobil uygulama pazarı için Arox Bilişim, bugüne kadar 72 iOS, 17 Android, 6 Blackberry ve 4 Windows8 uygulaması geliştirdi. Bu uygulamalarda 1 milyon 250 bin tekil kullanıcıya ve toplamda 2 milyon 250 bin indirilme sayısına ulaşıldı.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics