Bilişim Dünyası Mobil 04 HAZİRAN 2013 / 10:56

Trafikte sosyalleşmek ister misiniz ?

Günün yolda geçirdiğimiz zamanını sosyalleşme için kullanılmasına olanak tanıyan yeni sosyal ağ plate.im trafikteki araçların sürücülerine de ulaşmanıza imkan sağlıyor.

Trafikte geçirilen zamanda sosyalleşmenizi sağlayan iPhone uygulaması plate.im, tanıtım toplantısını  internet ve girişimcilik konferansı  Webrazzi Startup’13’te gerçekleştirdi.

Plate.im’e arabası olan ya da olmayan herkes üye olabiliyor. Üyelik işlemi sadece aracınızın plaka, marka, model, renk ve yıl gibi bilgilerinden oluşuyor. Üyelik sonrasında size verilen sticker’ı isterseniz arabanızın görünen bir kısmına yapıştırıyorsunuz. Böylelikle plate.im kullanıcısı olduğunuz kolaylıkla anlaşılıyor. Uygulama içerisinde plaka ve model olarak iki adet arama seçeneği bulunuyor. Plaka seçeneği sayesinde trafikte görmüş olduğunuz kişinin araç plakasını yazarak o kişinin profil bilgisine ulaşılabiliyorsunuz. Model seçeneğiyle ise hayranı olduğunuz araç sahiplerine, sizinle aynı aracı kullanan birine ya da satın almayı düşündüğünüz ama bilgi almak istediğiniz araç sahiplerine ulaşmanız mümkün olacak.

3 ay AR-GE süresi hariç, 9 ayda ortaya çıkan uygulamaya üye olduğunuzda arkadaşınız olmayan kullanıcılar iletişim bilgilerinize ulaşamayacak. Örneğin arkadaşınız olmayan kişiler twitter ve instagram, arkadaşlarınız ise telefon, sms ve e-posta yoluyla sizinle iletişim kurabilecek. Gizlilik ayarları vasıtasıyla kullanıcıların hangi sosyal ağdan iletişim sağlayacakları seçilebilecek. Uygulama içerisinde kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurabileceği kanallar ise facebook, twitter, instagram, telefon, sms ve e-posta olarak sıralanıyor.

Serkan Erdoğmuş, Tuna Akın ve Burak Erdoğmuş tarafından geliştirilen Plate.im, 2013 sonunda 250 bin kullanıcı, 2014 sonunda ise tüm dünyada 1 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Plate.im’i ücretsiz olarak yüklemek için AppStore’dan indirebilirsiniz
ETİKETLER : plate.im

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics