Bilişim Dünyası Mobil 03 OCAK 2013 / 10:17

Turkcell’den yeni hizmet

Turkcell, yeni hizmeti Statune sayesinde, kullanıcılarına 150’den fazla seçenek arasından o anki durumlarını yansıtan “statü” mesajlarını, arayanlara sesli olarak dinletme imkanı veriyor. Bu sayede kullanıcı, standart çağrı sesi yerine ne yaptığını, nerede olduğunu ya da nasıl hissettiğini telefonunu açmasına gerek kalmadan karşı tarafa iletebiliyor.


Statune servisi’nde, “Durum”, “Spor”, “Neredeyim?”, “Ne Yapıyorum”, “Komik” ve “Özel Günler” başlıklı altı kategori bulunuyor. Statune uygulamasını cep telefonuna indiren Turkcell’liler, isterlerse bu başlıkların içinden seçim yapabiliyor ya da doğrudan “Statüler” başlığının altında yer alan seçeneklerden birini tercih edebiliyorlar. Sesli statüler arasında, “Adalardayım”, “Motosiklet Kullanıyorum”, “Kuafördeyim”, “Metrobüsteyim” ya da “Mangal Yapıyorum” gibi eğlenceli “cevapsız çağrı” gerekçeleri de yer alıyor.

Statune servisinden seçilen “statü”yü ne kadar süre boyunca dinleteceğinizi belirlemek mümkün olacak. Seçilen mesaj “sınırsız” olarak atanabiliyor, süresi dolan “statü” ise otomatik olarak kaldırılıyor ve arayan kişiler tekrar standart çağrı sesini dinliyor.

iPhone ve Android kullanıcılarının, STATUNE yazıp 1040’a mesaj atarak edinebilecekleri uygulama App Store ve T-Market’ten de ücretsiz olarak indirilebilecek. Yalnızca Turkcell’lilerin kullanabildiği uygulama, bir hafta boyunca ücretsiz olarak deneme imkanı mevcut. Daha sonra ise haftalık 50 kuruş olan abonelik ücreti karşılığında uygulamadan faydalanın mümkün olacağı belirtildi. Statune uygulamasından yararlanan kullanıcıların, Turkcell şebekesi üzerinden kullanım için ayrıca bir internet bağlantı ücreti ödemeyecekleri açıklandı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics