Bilişim Dünyası Mobil 24 OCAK 2013 / 14:32

Turkcell’den yurtdışı kolaylığı

Turkcell’in kurumsal ve bireysel müşterileri için yurt dışı seyahatlerine yönelik hazırladığı “Akıllı Yurtdışı Dünyası”  Avrupa, Amerika, Rusya, Suudi Arabistan, KKTC ve Çin’in de dahil olduğu 50 ülkede geçerli ve Akıllı Yurtdışı Avantaj Paketleri tek bir SMS ile otomatik olarak devreye giriyor. Akıllı Yurtdışı Paketleri, cep telefonuna AKILLI YURTDISI yazıp 2222’ye ücretsiz kısa mesaj gönderen Turkcell’lilerin yurtdışında ilk kullanımlarında devreye giriyor. Yurt dışına çıkan Turkcell’liler kullanım yapılmamaları durumunda ise herhangi bir ücret ödemiyor. Konuyla ilgili bilgi veren Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, Turkcell’in müşterisinin bulunduğu ülkede geçerli tarifeyi otomatik tanımladığını belirterek, kurumsal müşterilerine kullanım miktarına göre kotasının dolması halinde, yine otomatik olarak bir üst pakete geçiş ile tasarruf imkanı sağladıklarını söyledi.


Akıllı Yurtdışı Avantaj’a üye kurumsal hat sahibi Turkcell’liler yurt dışında kullanım yaptıklarında, ilgili ürünün (konuşma, internet veya SMS) en ufak paketi otomatik olarak devreye giriyor. 19TL’lik İnternet Paketi ile 20 MB internet kullanım hakkı; 19TL’lik Konuşma Paketi ile 30 dakika konuşma hakkı; 9TL’lik SMS Paketi ile 15 SMS hakkı elde eden kurumsal müşteriler, bu miktarı aştıklarında bir sonraki daha büyük pakete kendiliğinden terfi ediyor, böylece kullanımlarına en uygun pakete geçmiş oluyorlar. Otomatik tanımlanan Akıllı Yurtdışı Avantaj Paketleri, paket takip etme zahmetini ortadan kaldırıyor. Turkcell’in kurumsal müşterileri için geçerli otomatik Akıllı Yurtdışı Avantaj Paketleri’nin içerik ve fiyat bilgileri şöyle:

Kurumsal Hatlar


Akıllı Yurtdışı


Avantaj İnternet Paketi


 Kurumsal Hatlar


Akıllı Yurtdışı


Avantaj Konuşma Paketi


 Kurumsal Hatlar


Akıllı Yurtdışı


SMS Paketi


 19TL - 20MB


 19TL - 30DK
9TL - 15 SMS
49TL - 60MB


 49TL - 90DK
15TL - 30 SMS
89TL - 120MB


 89TL - 180DK
35TL - 100 SMS
139TL - 250MB


 139TL - 300DK
219TL - 500MB


 219TL - 500DK
Yurtdışına açılım kolaylığı


Kurumsal hat sahibi Turkcell’liler, Akıllı Yurtdışı Avantaj ve Uzaklar Paketlerini 23 Ocak tarihinden itibaren kullanabilecek. Şirket sahiplerinin yanı sıra hatlarının yurt dışı kullanım özelliği şirketleri tarafından onaylanmış çalışanlar da Akıllı Yurtdışı dünyasına kendileri üye olabilecekler. Müşteriler, 2222’ye gönderdikleri ücretsiz AKILLI YURTDISI kısa mesajı ile tek seferlik kayıt sonrası 50 ülkeye yaptıkları yurtdışı seyahatlerinde ilk konuşmadan itibaren her 30 dakikası sadece 19 TL’ye konuşabiliyor, isterlerse dakikaları SMS olarak da (1dk=1SMS) kullanılabiliyor. Akıllı Yurtdışı Dünyası’nda her 20MB internet 19 TL. Turkcell’in bireysel müşterilerine sunduğu Akıllı Yurtdışı Tarifesi, 26 Ocak’tan itibaren geçerli olacak.


Turkcell Teknoloji tarafından geliştirilen RoamActivate sistemiyle de hat uluslararası dolaşıma açtırılabilecek. Yurt dışına çıkıldığında cep telefonuna gelen SMS, aboneyi +905327570532’den müşteri hizmetlerini ücretsiz olarak aramaya yönlendiriyor. Numara arandığında, yetkilendirme gerçekleştiriliyor ve gelen SMS aboneyi bu kez telefonu kapatıp tekrar açmanız yönünde bilgilendiriyor. Bu işlemin ardından cep telefonu da yurt dışında kullanıma ve uluslararası aramalara açılmış oluyor. Hat ön ödemeli ise desteklenen ülkelerde *111# yazıp ara tuşuna basıldığında müşteri hizmetlerini aramadan hat yurt dışı kullanıma açılabiliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics