Bilişim Dünyası Mobil 20 OCAK 2016 / 12:19

Turkcell’in Ukrayna’daki iştiraki artık lifecell

Uluslararası pazarlarda 3 yılda ortalama yüzde 15 gelir büyümesi öngören ve bölgesel güç olma hedefinde Ukrayna’yı pilot ülke olarak tanımlayan Turkcell, ülkedeki iştiraki life:)’ı teknoloji altyapısından sonra marka yüzüyle de yeniden yapılandırıyor. Operatör artık müşterilerinin karşısına Turkcell’in mavi-sarı renkleri ve lifecell markasıyla çıkacak.  Temmuz ayında yerel ortağının yüzde 44,96 hissesini satın alarak life:)’ın yüzde 100 sahibi olan Turkcell, marka değişimi kapsamında ülkede çapında 91 şehirde 184 münhasır mağaza, lifecell logosu ve Turkcell’in ana renkleri olan sarı ve mavi renklerle donatacak. 144 satış noktası da lifecell markası altında hizmet verecek. lifecell Genel Müdürü Burak Ersoy, “Ukrayna’ya 3G’yi getiren ilk GSM operatörü olarak ortaya koyduğumuz teknolojik liderliği, hem marka duruşumuz, hem ürün ve servislerimiz, hem de sunduğumuz müşteri deneyimi ile yukarı taşıyacağız” dedi.
2015’in Şubat ayı sonunda yapılan ihalenin ardından life:), 3G'yi 3 ayda devreye sokmayı başardı. Şirket, 3G'yi, Turkcell’in dünya çapında bir ilk olarak sunduğu ve 63,3 Mpbs'a kadar hıza imkân veren üç taşıyıcı teknolojisi ve 3G+ markasıyla Ukrayna’ya taşıdı. Şebekedeki veri trafiği, Mayıs ayından bu yana %50 arttı. life:) son olarak Turkcell’in iletişim platformu BiP’i de Ukrayna’da yerel dil ve yerelleştirmiş içeriklerle, ve sesli ve görüntülü konuşma özellikleriyle hayata geçirdi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN