Bilişim Dünyası Mobil 14 MART 2013 / 14:05

Turkcell elçileri toplandı

Turkcell, bayi çalışanlarının eğitimi için Antalya’da Elçiler Zirvesi düzenledi. 5 bin Turkcell İletişim Merkezi çalışanının yer aldığı zirve kapsamında bir de Turkcell ve iş ortaklarının ürün ve hizmetlerinin tanıtıldığı 15 bin metrekarelik teknoloji sergi alanı oluşturuldu.

Turkcell, bayi çalışanlarının eğitimine yönelik etkinliklerinin en büyüklerinden olan “Turkcell Elçiler Zirvesi”ni 12-16 Mart tarihleri arasında Antalya Anfaş Expo Center’da gerçekleştiriyor. 5 bin Turkcell İletişim Merkezi çalışanının bir araya geldiği zirve boyunca çalışanlara Perakende Yönetimi, Takım Oyunculuğu, Motivasyon, Satış Becerileri, Hizmet ve Satış, Yeni Teknolojiler, Mobil Ürün ve Servisler konularında eğitimler verildi. Turkcell hizmetleri konusunda bilgilendirme seanslarının da düzenlendiği etkinlikte Turkcell iş ortaklarının ürünleri tanıtıldı. Turkcell üst yöneticileri de çalışanlarla bir araya gelerek şirketin önümüzdeki döneme ilişkin hedeflerini paylaştı.

Zirve bu sene, 15 bin metrekareye yayılan ve Turkcell’in tüm ekosistemini bir araya getiren bir teknoloji sergi alanına da ev sahipliği yaptı. Turkcell’in tüm bireysel ve kurumsal ürün ve hizmetlerine ilişkin uygulama alanlarının kurulduğu sergi alanında cihaz üreticileri, aksesuar üreticileri, işletim sistemcileri, kurumsal çözüm ortakları, bankalar, perakendeye yönelik tüm firmalar toplam 62 stantta ürünlerini tanıttılar.

Çalışanlara 1,3 milyon saat eğitim

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Acar, “Üç yıl önce “İletişim Teknolojilerinde Uzman Mağaza” konseptine geçiş yaptık. Turkcell’in teknolojideki üstün kalite standardını mağazacılığımızda da sürdürerek Türkiye’nin her noktasında aynı kalite standardıyla müşterilerimize ulaşmayı amaçlıyoruz. Turkcell İletişim Merkezleri’nin yeni konseptini hayata geçirmemizden bu yana geçen 3 yılda 650 milyon ziyaret sayısına ulaşmamız da bu hedefimizi başarma yönünde önemli mesafe aldığımızı gösteriyor” diye konuştu.

Yurtdışındaki büyük teknoloji etkinliklerinin bir benzerini Turkcell çalışanlarının ayağına getirdiklerini belirten Hulusi Acar, hem çalışanlarına hem müşterilerine değer veren bir şirket olarak bayi çalışanlarının eğitiminin kendileri için her zaman öncelikler arasında yer aldığını söyledi. Hulusi Acar, “Turkcell Elçileri adını verdiğimiz bayi çalışanlarımıza 2009-2012 yıllara arasında Turkcell Akademi çatısı altında e-learning, m-learning, sanal sınıf, sınıf içi ve iş başı gibi çeşitli formatlarda toplam 1,3 milyon saat eğitim verdik. Bu da dile kolay 150 yıla denk geliyor. Bunlar perakende yönetiminden finansa, yeni teknolojilerden müşteri deneyiminde liderliğe kadar çok çeşitli başlıklar altında eğitimler. Yılda bir kez Antalya’da gerçekleştirdiğimiz Turkcell Elçiler Zirvesi’nden ise her seferinde daha da güçlenerek, daha da dinamik bir şekilde geri dönüyoruz” ifadelerini kullandı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics