Bilişim Dünyası Mobil 27 AĞUSTOS 2013 / 14:44

Turkcell kullanıcıları güvende

Turkcell, mobil güvenlik hizmetlerini tek bir uygulamada birleştirdiği Turkcell Güvenlik adını taşıyan uygulamayı Turkcell Plaza’da gerçekleştirdiği basın toplantısında tanıttı.

Ücretsiz olarak indirilebilen Turkcell Güvenlik uygulaması sayesinde iPhone ve Android destekli akıllı telefon kullanıcısı Turkcell’liler hem kendilerinin hem de değer verdiklerinin güvenliğine katkı sağlayacak hizmetlere tek bir uygulama üzerinden ulaşabilecek.

Android ve iPhone telefonlarda çalışan Turkcell Güvenlik uygulamasını ücretsiz olarak indirebilmek için GUVEN yazıp 2222'ye göndermek gerekiyor. Turkcell Güvenlik içinde yer alan farklı servisler ise sorgu başı ya da aylık abonelik olarak ücretlendiriliyor.

7-14 yaş arası çocuklara özel güvenlik

Ücretsiz olarak indirilebilen Turkcell Güvenlik uygulaması Kişisel Güvenlik, Çocuğum Güvende, Cebim Güvende başlıkları altında Turkcell’lilerin hem kendilerinin hem de yakınlarının güvenliğine katkı sağlamayı amaçlıyor. Çocuğum Güvende Servisi sayesinde, 7-14 yaş arasındaki çocuğunuzun cep telefonuyla sadece uygun gördüğünüz kişileri aramasını sağlayabiliyor, kimlerden çağrı ya da SMS alabileceğini belirleyebiliyorsunuz. Servis, merak ettiğinizde ya da acil durumlarda çocuğunuzun nerede olduğunu SMS ile öğrenmenizi ve deprem durumunda en son konum bilgisinin otomatik olarak size SMS olarak iletilmesini de sağlıyor. Güvenli internet özelliği sayesinde istediğiniz profili seçip, çocuğunuzu zararlı içeriklere ulaşmasını da engelleyebiliyorsunuz.

Kişisel Güvenlik Servisi acil durumlarda hayat kurtarıcı
Turkcell Güvenlik kapsamında yer alan Kişisel Güvenlik servisleri içinde, kritik durumlarda hayat kurtarıcı olabilecek ACİL uygulaması da yer alıyor. Ücretsiz sunulan Acil uygulaması ile telefonun GPS ve WiFi özellikleri Turkcell baz istasyon verisi ile birleştirilerek daha hassas bir konum tespiti yapılabiliyor. Ardından tek bir tuşa basarak acil durum mesajınızı SMS/e-posta olarak yakınlarınızla, 112/155 gibi acil yardım numaraları üzerinden yetkililerle ya da Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden tüm listenizdekilerle paylaşabiliyorsunuz.

Cebim Güvende Servisleri ile ise telefonunuz çalındığında ya da kaybolduğunda telefonunuza uzaktan erişebilir, kötüye kullanımına kapatmak için kilitleyebilirsiniz.

 “Amacımız müşterilerimizin güvenliğine katkı sağlamak”
Turkcell Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül şunları belirtti:

“Cep telefonları artık her an her yerde yanımızdan ayırmadığımız hayatımızın vazgeçilmezleri arasında. Mobil iletişim altyapısının sağladığı yetenekler, sürekli yanımızda taşıdığımız cep telefonlarını farklı alanlarda insan hayatına fayda sağlayacak önemli bir araç haline geliyor. Bu alanlardan belki de en önemlisi güvenlik. Birkaç yıldır odak alanımız olan güvenlik konusunda pek çoğu ilk olan önemli yeniliklere imza attık. Bugün müşterilerimize sunduğumuz Turkcell Güvenlik ile bu servisleri tek bir çatı altında toplayarak, iletişim teknolojilerini insana fayda sağlayacak ve hayatı kolaylaştıracak çözümlere dönüştürme hedefimizi bir kez daha hayata geçiriyoruz. Bu uygulama sayesinde çocuklarımızın güvenliği ile ilgili önlemler alabiliyor, acil yardıma ihtiyaç duyduğunuzda yakınlarınızı konum bilginizden haberdar edebiliyor ya da İlk Yardım, Polis İmdat, Jandarma gibi acil numaraları ararken yine konumunuzu kolayca bildirebiliyorsunuz.”

Turkcell, abonelerin kişisel bilgilerinin gizliliği prensibi gereği, kullanıcıların söz konusu uygulamada yer alan konum bilgisi de dâhil olmak üzere hiçbir bilgisini üçüncü şahıslarla paylaşmamaktadır. Bu uygulama üzerinden gerçekleşecek herhangi bir paylaşım, kullanıcının kendi inisiyatifi ve onayı çerçevesindedir. 
ETİKETLER : Turkcell Güvenlik

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics