Bilişim Dünyası Mobil 15 NİSAN 2013 / 14:30

Urfalılar ulaşımda mobil ödeme yapacak

Turkcell ve Belsan, Şanlıurfalıların ulaşım ihtiyaçlarını teknolojik çözümlerle karşılayacak bir işbirliğine imza attı.

[caption id="attachment_38837" align="alignleft" width="280"] Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv - Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba[/caption]

Turkcell Cüzdan ve Urfakart'ın bütünleştirilmesiyle ulaşımda cepten ödeme uygulaması hayata geçirildi. Urfakart’larını Turkcell Cüzdan’a ekleyen Turkcell’liler, kartlarına cepten dolum yapabilmenin yanında, NFC özellikli telefonlarıyla toplu taşımadan yararlanabilecekler.

Turkcell, Belsan ve Asis’in Şanlıurfa Belediyesi desteğiyle gerçekleştirdikleri işbirliği kapsamında toplu ulaşımda kullanılan Urfakart, Turkcell Cüzdan platformu ile bütünleştirildi.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç,  Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve BELSAN Genel Müdürü Cengiz Konur’un katılımıyla Şanlıurfa’da düzenlenen basın toplantısıyla duyurulan  işbirliği ile Urfalıların cep telefonlarıyla otobüste temassız ödeme yaparak seyahat etmesini sağlayacak. Urfalılar, herhangi bir dolum noktasına gitmeye gerek kalmadan Urfakart’larına yükleme ya da bakiye sorgulama gibi işlemlerini cepten yapabilecek. Turkcell Cüzdan – Urfakart entegrasyonu ile Urfalıların hayatını kolaylaştırmanın yanı sıra BELSAN’a da operasyonel verimlilik açısından katkı sağlanması hedefleniyor.
Sistem nasıl işliyor?

-          Urfakart’ı cepten kullanabilmek için öncelikle Urfakart’ı cep telefonuna tanımlamak gerekiyor.

-          Akıllı telefon sahipleri App Store (iOS) ya da T-market.com (Android) üzerinden Turkcell Cüzdan uygulamasını indirerek Urfakart’ı ekleyebiliyor.

-          Urfakart’ını Turkcell Cüzdan’a ekleyenler Turkcell Cüzdan’daki banka kartı ya da kredi kartını kullanarak Urfakart’larına dolum yapabiliyor. Dileyenler Turkcell Cüzdan kullanarak başkalarının Urfakart’ına da yükleme yapabiliyor.

-          Banka ya da kredi kartı kullanmak istemeyenler Turkcell Mobil Ödeme kullanarak kartlarına dolum yapabiliyor. Yapılan ödeme faturalarına yansıyor ya da bakiyelerinden düşüyor.

-          Telefonu NFC özellikli olanlar Turkcell Cüzdan’a ekleyecekleri temassız Urfakart’ları sayesinde otobüslerde cepten ödeme yapabiliyor.

-          Turkcell Cüzdan uygulaması üzerinden Urfakart’taki güncel bakiye bilgilerini sorgulamak da mümkün

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics