Bilişim Dünyası Mobil 21 AĞUSTOS 2013 / 11:04

Vodafone Türkiye’ye 4 ödül

Bu yıl onuncu kez dünyanın en başarılı kurumlarını ödüllendirmek amacıyla hayata geçirilen Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde kazananlar,14 Ağustos’ta açıklandı. Ticari faaliyetleri ve sosyal yatırımlarıyla müşterileri ve toplum için değer yaratmayı hedefleyen Vodafone Türkiye, “Sürdürülebilirlik Raporu” ile altın ödül ve mobil cüzdan deneyimi yaşatmak üzere geliştirilen “MobilCüzdan” uygulamasıyla 3 bronz ödül kazandı.

Altın Ödül alan raporda telekomünikasyon sektörü açısından öncelikli kabul edilen, aynı zamanda kurumsal başarısı ve paydaşları üzerindeki etkileri yüksek içeriklere yer veren Vodafone Türkiye; çevresel, sosyal, ekonomik ve etik konularda gösterdiği performansı, hayata geçirdiği önemli uygulamaları ve taahhütlerini paydaşlarına sunuyor. Vodafone Türkiye’nin Sürdürülebilirlik Raporu, farklı paydaş gruplarının temsilcilerinin katıldığı bir Paydaş Diyaloğu Çalıştayı doğrultusunda düzenlendi. Vodafone’un Sürdürülebilirlik Raporu, bütünlük, önceliklendirme ve yanıt verebilirlik” ilkelerine dayanan sürdürülebilirlik yönetimi ve raporlaması süreçlerinin uygulandığının ve bu süreçlerden elde edilen performans sonuçlarının doğruluğunun güvencesini sağlamak için öncü şirketlerin kullandığı bir standart olan AA1000 Güvenceli Türkiye’nin ilk Sürdürülebilirlik Raporu olma özelliği taşıyor. Böylece şirketin çevresel, sosyal, ekonomik ve etik uygulamaları ile elde ettiği performansın uluslararası standartlarda güvenirliği tescillenmiş oluyor.

Kampanyalar mobil cüzdanda

Vodafone Türkiye’ye 3 bronz ödül kazandıran “Mobil Cüzdan”la para gönderimi; tutar ve alıcının cep telefonu bilgisi girilerek kolayca gerçekleştirilebiliyor. Kolay Kod ile hesaplar paylaşılabiliyor ve bir kimseye kolayca para gönderilebiliyor. Ayrıca, işlem geçmişi her an kontrol altında tutulabiliyor. NFC özellikli telefonlarla, anlaşmalı işyerlerinin kampanyalarından “Mobil Cüzdan” uygulaması ile faydalanabilmek mümkün.

Vodafone Türkiye Pazarlama İletişimi Direktörü Gizem Keçeci, sürdürülebilirliği temel iş stratejilerinin ayrılmaz bir parçası olarak gördüklerini, bir yandan gerçekleştirdiği yatırımlarla Türkiye’de mobil teknolojilerin mümkün olan en geniş ölçekte erişilebilirliği için çalışırken, diğer yandan iş süreçlerinde harcanan enerji miktarını ve karbon emisyonunu azaltmak üzere çevre yönetimi stratejisi doğrultusunda önemli çalışmalara imza attıklarını ve bu ilkeler çerçevesinde, sürdürülebilirlik vizyonuyla hazırlanan “Sürdürülebilirlik Raporu” ve “Mobil Cüzdan” ile Stevie Ödülleri’nde 4 ödül almış olmaktan gurur duyduklarının altını çizdi.