Bilişim Dünyası Mobil 26 AĞUSTOS 2013 / 11:27

WeChat'e talep arttı

Temmuz ayının “En Çok İndirilen Mobil Sosyal Uygulaması” olan WeChat’in Ağustos itibariyle kayıtlı kullanıcı sayısı 100 milyonu aşmış durumda.Son 3 ay içinde kayıtlı kullanıcı hesabı sayısını ikiye katlayan WeChat, GlobalWebIndex’in araştırma sonuçlarına göre dünya çapında en çok kullanılan 5. akıllı telefon uygulaması olarak belirlenmesinden kısa süre sonra 100 milyon kayıtlı kullanıcı hesabı eşiğine ulaşmış oldu.

Uluslararası arenaya adım atmasından bu yana Asya’da büyük ilgi gören WeChat, birçok akıllı telefon işletim sistemi platformunda kullanıcı tabanının son dönemde önemli bir artış kaydettiği Hong Kong, Hindistan, Endonezya ve Malezya’da çok geçmeden en popüler mobil sosyal uygulama haline geldi. Bu pazarların yanı sıra dünyanın diğer bölgelerinde de yoğun ilgi gören WeChat, Temmuz 2013’te Arjantin, Brezilya, İtalya, Meksika, Filipinler, Singapur, İspanya, Güney Afrika, Tayland ve Türkiye’deki App Store’lar üzerinden en çok indirilen mobil sosyal uygulama oldu.

WeChat ile mobil sosyal iletişimde yeni bir dönem 

WeChat uygulamasının arkasındaki şirket olan Tencent’in Uluslararası İş Grubu Başkan Yardımcısı Poshu Yeung, “Bu kadar kısa bir süre içinde 100 milyon kayıtlı kullanıcı hesabı eşiğine ulaşmamıza katkıda bulunan tüm kullanıcılarımıza teşekkür ediyoruz. Gerek bu kişilere gerekse gelecekteki kullanıcılarımıza yenilikler sunmaya devam edeceğiz. Bu yeniliklerden biri de, 2011 yılında uygulamaya dahil ettiğimiz türünün ilk örneği sesli mesajlaşma hizmeti Bas Konuş. Kullanıcı deneyimimizi bundan sonra da geliştirmeye ve zenginleştirmeye devam edeceğiz. WeChat, metin iletileri yaratmak, önemli anlarını paylaşmak ya da sesli ve görüntülü canlı söyleşilere katılmak isteyen kullanıcıların, bu hizmetlerin tümünden güvenli ve ücretsiz olarak yararlanmalarını mümkün hale getirdi” dedi.

Ünlüler ve önemli markalar da WeChat ailesinde

Bugüne kadar çok sayıda sanatçı, sporcu, ünlü ve önemli kişi, dostları, aileleri ve hayranları ile daha güçlü bir şekilde bağlanabilmek için WeChat’e katıldı. Nike, KFC, PlayStation gibi önemli markalar da, müşterileri ile temas kurabilmek için platformun ‘Resmi Hesaplar’ özelliğinden yararlanıyor. Yeni WeChat 5.0 güncellemesi ile hayata geçirilen etiket mağazasında çevrimiçi ödeme ve kullanıcı deneyimini zenginleştiren daha birçok iyileştirme sayesinde platform, basit bir mesajlaşma uygulamasının çok ötesine geçiyor.

 

 
ETİKETLER : WeChat

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN