Bilişim Dünyası Mobil 26 MART 2013 / 14:15

Yahoo Summly'i satın aldı

Marissa Mayer ile mobil alanda güçlenmeyi hedefleyen Yahoo, 17 yaşındaki girişimcinin kurduğu, haber özetleri çıkaran mobil uygulama şirketini bünyesine kattı.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru ortaya çıkan uygulamayla tüm dünyanın gündemine oturan Nick D’Aloisio, kısa sürede Stephen Fry, Tech City CEO’su Joanna Shields ve Newscorp’un sahibi Rupert Murdoch gibi isimlerden 1 milyon doları bulan yatırım almayı başarmıştı.

Yahoo’dan yapılan açıklamada, Nick D’Aloisio’nun kurduğu, haber özetlerini çıkararak mobil cihazlarda görüntülenmeye uygun hale getiren Summly, Yahoo bünyesine katıldı. Yahoo CEO’su Marissa Mayer, geçtiğimiz yıl küçük teknoloji girişimcilerini satın alarak yetenekli mühendisleri ekiplerine katacaklarını ve mobil alanda gelişeceklerini açıklamıştı. Temmuz ayından bu yana Mayer yönetimindeki şirket, Jybe, Stamped, OntheAir, Snip.it ve Alike girişimlerini bünyesine kattı.

 

Satın alma haberinin ardından konuşan genç girişimci D’Aloisio, “Zihnimde Yahoo, klasik bir internet şirketi olarak konumlanıyor ve Marissa Mayer’in liderliğinde birçok yeni fırsat ortaya çıktığını görüyorum. Yüz milyonlarca insan tarafından kullanılan Summly gibi teknolojilere sahip olmak önemli fırsatlar yaracaktır” açıklamasında bulundu.

Web içeriğinin kişiselleştirilmesi ve mobil alanda daha kolay kullanılabilmesi için girişimlerini bu yönde gerçekleştiren Yahoo, Marissa Mayer yönetiminde önemli bir dönüşüm gerçekleştiriyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN