Bilişim Dünyası Mobil 16 AĞUSTOS 2013 / 10:58

Yepyeni özellikler WeChat 5.0’da

WeChat, en yeni güncellemesi 5.0 ile kullanıcılara, platform üzerinden çevrimiçi ödeme özellikli ‘Çıkartma Dükkanı’nı, “Kişiler Ekle” ve “Hızlı Giriş” gibi yakınlardaki kişilerle iletişime geçmeyi sağlayan pek çok yeniliği bir arada sunuyor.

Mobil iletişim deneyimini daha da zenginleştiren WeChat, en yeni güncellemesi WeChat 5.0’ı kullanıcılarına sundu. Yaptığı etkili iletişim kampanyalarıyla uluslararası arenada 100 milyon kayıtlı hesap sınırına hızla yaklaşan WeChat, büyümeye devam ederken platform da müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikler yapmayı ve yeni özellikler sunmayı sürdürüyor.

WeChat 5.0 ile birlikte hayata geçirilen ve çevrimiçi ödeme imkânı ile desteklenen “Çıkartma Dükkanı” müşterilerin platform üzerinden etiket indirmesine ve bunlar için ödeme yapmasına olanak tanıyor.  ‘Salla’ ve önceki versiyonlarda ‘Etrafa Bak’ adı verilen ‘Yakındaki Kişiler” özelliklerine ek olarak bu güncel versiyonda kullanıcılara sunulan lokasyon bazlı “Kişiler Ekle” özelliği sayesinde, sadece ekrana dokunarak yakındaki arkadaşlar uygulamaya eklenebiliyor. WeChat 5.0 ayrıca, grup sohbeti fonksiyonu için geliştirilmiş “Hızlı Giriş” özelliği  ile de arkadaşlarla iletişim kurulmasını daha da kolay hale getiriyor.

WeChat uygulamasının arkasındaki şirket olan Tencent’in Uluslararası İş Grubu Başkan Yardımcısı Poshu Yeung bu yeni versiyonla ilgili olarak  “Yeni WeChat 5.0, platformu basit bir sohbet uygulamasının daha da ötesine götürerek, gerçek bir mobil sosyal platform olarak kullanıcı deneyimini daha da zenginleştiriyor. Kullanıcılar sadece buluşmak, sohbet etmek, anları, resimleri, videoları, arkadaşlarıyla yenilikçi ve eğlenceli bir şekilde paylaşmakla kalmıyor, bunu dinamik ve sezgisel bir şekilde yapıyorlar” dedi.

Platformdaki diğer güncellemeler arasında şunlar yer alıyor:

  • Facebook hesaplarını WeChat’leri ile bağlayanlar için Facebook üzerinde web sayfalarını paylaşmanın kolaylaştırılması,

  • Kullanıcıların marka hesaplarını tek bir kategori altında gruplayarak sohbet ekranlarında karmaşıklığı azaltan baştan tasarlanmış bir “Resmi Hesaplar” kullanıcı ara yüzü,  • Ve kullanıcıların kendileri açısından duygusal öneme sahip metin ve sesli mesajlar ile fotoğrafları saklamasına imkan veren yeni “Mesajları Kaydet” fonksiyonu...


WeChat 5.0 şu an için ilk olarak iOS işletim sisteminden indirilebiliyor. WeChat 5.0 Android ise ileriki bir tarihte kullanıma sunulacak.

 

 
ETİKETLER : WeChat 5.0

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN