Bilişim Dünyası Mobil 08 KASIM 2013 / 16:32

Yuppi uygulaması gezerken kazandırıyor

Yeni nesil lokasyon bazlı uygulama Yuppi gezerken kazandırıyor.
Gezerken mobil cihazınızda oyun oynuyorsunuz ve bunun karşılığında ödül kazanıyorsunuz. Çünkü Yuppi gezmeyi ve alışverişi oyuna çeviren bir uygulama üstelik kazanmak için satın almanız ya da ödeme yapmanız gerekmiyor.
Kapıyı bul kazan, kazağı bul kazan
Yuppi’de kazanmak zahmet gerektirmiyor. Alışverişe çıktığınız bir gün, uygulama açık durduğunda, yakınınızdaki bir mağazaların kapısına durup telefonunuzda bir tıklamayla puan kazanarak yolunuza devam edebilirsiniz. Gideceğiniz mağazada, alışveriş yapmasanız bile kasanın yanında yer alan kodu telefonunuza taratarak puan kazanacak, içerdeki ürün ve katalogları inceleyip onların kodlarını okutarak yine puan kazanacaksınız. 5 ile 65 arasında biriktirilen puanlar birbirinden cazip ürünleri satın alma fırsatlarına dönüyor.

Yuppi’nin lokasyona özel kampanyalarla, reklam içerikleri kullanıcılar için gerçek fırsata dönüşüyor. Zira kampanya ve reklamları doğru zamanda ve doğru yerde almak ve anımsamak önemli aksi taktirde hatırlayamadığınız pek çok kampanya, kupon ya da indirim sadece kaçan fırsatlar olarak gözünüzü yoruyor. Yuppi, reklam içeriklerini doğru zamanda ve eğlenceli bir biçimde vermesiyle özgün ve inovatif bir uygulama olarak dikkat çekiyor.

Yeni reklam modeli
Yeni nesil lokasyon bazlı uygulama kullanıcılar için reklam içeriğini eğlenceli bir hale getiriyor. Mobil reklama yeni bir mecra sağlıyor. Lokasyon bazlı bir uygulama olması nedeniyle, kullanıcının bulunduğu bölgedeki mağazalar çerçevesinde bildirim yapıyor. Böylece kullanıcılar artık reklamı itici bir unsur olarak algılamıyor aksine eğlenceli ve işeyarar bir noktada değerlendirmelerini sağlıyor. Kullanıcılar Yuppi ile mağazaları ziyaret edecek. Kapıda, reyonda ve kasada sadece mobil telefon üzerinde puan kazanacak, bunun için alışveriş yapmaları da gerekmiyor. Bu yolla tüketicinin mağaza, ürün ve fiyatlarla ilgili daha detaylı ve güncel bilgisi olarak, tavsiye edilen ürünler, mağazadaki müşteri trafiği, marka bilinirliği gibi unsurlar birlikte değerlendirildiğinde pek çok reklam mecrasından daha verimli görünüyor. Kendi mağazası olmayan markalaraın da üye olabileceği uygulama, marka kimliğini pekiştirmek isteyen şirketlere yeni bir mecra sağlıyor.

 Gerçek zamanlı kazandıran oyun
Yeni nesil lokasyon bazlı uygulamada, kullanıcıya en yakın olan üye mağazalar gösteriliyor. Sadece kapısındaki Yuppi işaretini görünce tıklayarak puan kazanmak Yuppi’nin kurucu ortaklarından İzzet Moşe hedeflerinin yıl sonuna kadar 56 ilde ve 12000 noktada özel Yuppi puanlarını kullanıcılarına sunmak ve en az 60.000 kullanıcıya ulaşmak olduğunu söyledi. Reklam verene yönelik, kapı yuppisi, kasa yuppisi, ürün yuppisi ve katalog yuppisi ve sosyal yuppi mecraları var. Bu mecralar kullanıcıya da tam anlamıyla kazançlı ve zahmetsiz bir eğlence sağlıyor.

Google Play’dan kısa sürede 15 binden fazla kullanıcıya ulaşan uygulamanın 20000 Twitter takipçisi 600bin mağaza ziyaret edip 34bin ürün teması sağladı. 16-38 yaş aralığında bir kullanıcı profili gösteren Yuppi’yi bir alışveriş destek sitesi olarak algılamak da mümkün, realistik bir oyun olarak da. Zira her an kapıda, kasada, ürün başında etkin olarak topladığınız puanlar aynı anda size puan ve hediye olarak dönüyor. Yani sokakta yürüyen Super Mario olabiliyorsunuz. Oyunu oynayan da, oyunun kahramanı da Yuppi kullanıcısının kendisi. Üstelik Yuppi gerçek zamanlı ve gerçek hediyeler kazandırıyor. Kazanılan puanlar diğer e-ticaret uygulamaları gibi, satın almayı ya da üzerine ödeme yapmayı gerektirmiyor. Yuppi, Aralık ayı boyunca en çok puan toplayan kullanıcıya, birikmiş puanlardan bağımsız olarak Piaggio FLY125 hediye ediyor.
ETİKETLER : izzet moşe yuppi

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics