Dosya MWC 2017 19 MART 2017 / 12:57

​Yazılımda marka değerimizi yükseltiyoruz

2004 yılında kurulan ve müşteri çözümleri odaklı faaliyet gösteren Etiya, var olan ürünlerinin yanında yeni alanlara da yatırım yapıyor. Bu bilgiyi veren Etiya Kurucu Ortağı ve CIO'su Ali Durmuş, MWC etkinliğine İTO ile katılmanın avantajlarını şöyle anlattı:
“Bu; bir arada olmak ve ülkenin gücünü göstermek adına çok önemli. CRM teknolojileri sürekli gelişiyor, ama hala gidecek yol var. Diğer ülke standlarına bakınca ise daha farklı olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Büyük bir ülkeyiz ve bu bizim için avantaj. İTO gibi büyük bir çatı altında bulunmanın önemine inanıyoruz. Ülkemiz yazılımda marka değeri yüksek bir ülke değil ve bu gibi etkinliklerde bunu yükseltme imkanına sahip oluyoruz. Hatta yıllar içinde daha iyi bir noktaya gelindiği açık. Biz de bu dördüncü katılımımız itibariyle, aradaki değişimi ve gelişimi görüyoruz.”
 
Her şey birbiri ile bağlantılı
Son dönemde en çok yatırımı yapay zeka alanında yaptıklarını, yapay zekanın kaçınılmaz olarak tüm bu gelişimin bir parçası olduğunu vurgulayan Ali Durmuş, sözlerine şöyle devam etti:
“Bu trendi yakalama konusunda bir avantajımız olduğunu düşünüyoruz. Kendi geliştirdiğimiz çözümümüz; doğal veri işleme tabanlı ve yapay zeka ile tüm yazılı kanallardan gelen mesajları, müşteri şikayetlerini algılayıp buna göre gerekli yönlendimeyi yapıyor. Zirvede mobil başlığının yanında son dönemde başka alanlar da yönelim var. İletişim; 4G ve 5G ile her şeyin içinde yer alıyor. Bunun sonucu da IoT ve M2M’de gelişim. Bu da kaçınılmaz olarak hayatın her alanında yerini alıyor. Zirveyi de bu dönüşümün dışa vuran yapısı olarak görüyorum. Katılım fazla ve çeşitlilik de öyle. Çünkü konu artık sadece mobil değil, her sektör bu gelişimde yer edinme çabasında. ‘İletişimle bağlantılı her şeye’ yönelim ile profil de buna bağlı değişiyor.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics