Netsis 23 MAYIS 2013 / 14:12

Bilgiyi kullanmanın en ileri teknolojisi gösterildi

Netsis ile Hayadasoft’un iş birliği ile İzmir’de düzenlenen İş Zekası Semineri, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Doç.Dr. Kaan Kurtel’in “Bilgi belirsizliği giderir” başlıklı sunumu, Tiryakiler Grup ve Euro Gıda’nın başarı öyküleri ile zenginleşti. 

Seminer kapsamında “Bilgi belirsizliği giderir” konulu sunumuyla kürsüye çıkan Doç.Dr. Kaan Kurtel, insanın bilgi edinme, bilgiyi kullanma ve bilgeleşme yolundaki yolculuğunu teknolojik ilerlemelerle ilişkilendirerek anlattı. Ardından Hayadasoft Genel Müdürü Hasan Halıcıoğlu bu ilerlemenin en son ürünü olan Q-Biz adlı iş zekası çözümünü tanıttı.

Q-Biz’i şirketlerinde karar destek mekanizması ve geleceğe ışık tutma aracı olarak kullanmakta olan ve bu başarı öykülerini aktaran iki isim ise Tiryakiler Grup BT ve Planlama Müdürü Sabri Tüysüz ve Euro Gıda Mali İşler ve Finans Müdürü Sibel Kağıtçıoğlu oldu. Katılımcılar, özellikle bu iki kullanıcının A’dan Z’ye yaşanmış hikayeleri ve deneyimlerinden çok faydalandıklarını belirttiler.

Etkinliğin ev sahiplerinden Netsis Satış Müdürü Tolga Özsarı, Hayadasoft ile iş birliklerinin meyvesi olan Q-Biz’in şirketlerin bilgiyi bir rekabet aracı olarak kullanma çabalarına üst düzeyde katkı sağlayan bir çözüm olduğunu vurguladı.
ETİKETLER : Netsis
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN