Netsis 28 ŞUBAT 2013 / 15:03

İzotar’da veri analizleri Netsis ile aydınlanıyor

İzmir’de 1999 yılında kurulan ve her geçen yıl ürün çeşitliliğini artıran İzotar, kaliteli
ürünlerin yanı sıra kaliteli hizmet anlayışı ile sürekli iyileşme ve gelişme çalışmalarını
sürdürüyor. İzotar bu kapsamda detaylı iş analiz süreçlerini de Netsis ile gerçekleştiriyor.
Bitki besleme alanında dünya çapında lider olan Humintech (Almanya), Stoller (ABD), USAG (ABD), Akzo Nobel
(Hollanda), Acadian (Kanada) ‘nın Türkiye distribütörlüğünü yapan İzotar, sahip olduğu bölge ofisleri ve
distribütörleri ile tüm Türkiye’yi kaplayan bir satış ağına sahip. Kaliteli ürün ve hizmet anlayışını sürdürülebilir
kılmak için Netsis ile işbirliği yapan İzotar’ın, başlıca ürünleri; organik gübreler, yaprak gübreleri, sıvı gübreler,
özel gübreler, iz element gübreleri, damlama gübreleri, çim gübreler ve terapi gübreleri.

ERP arayışı içerisinde oldukları dönemde birçok ERP programını inceleyerek, verimliliği, firmanın iş süreçlerine uygunluğu ve yaygın kullanımı nedeni ile Netsis’i tercih ettiklerini ifade eden İzotar Genel Müdürü Mürşit Tarhan, “Seçim sürecinde firmamızın farklı departmanlarından görüşler aldık. Ayrıca Netsis kullanıcısı olan firmalar ile de görüşülerek program hakkında birçok olumlu referans elde ettik” dedi.

Netsis Kurumsal çözüm ortağı Netpro ile işbirliği yaparak 1 yıl gibi kısa bir sürede tüm firma süreçlerine Netsis’in uyarlamasının tamamladıklarını kaydeden Tarhan, “Netpro’nun uzman personelinin verdiği teknik hizmetler, uyarlama hizmetleri ve son kullanıcı eğitimleri gibi destekler sayesinde; Talep/Teklif, Fatura, Stok, Cari, Kasa, Dekont, Çek-Senet, Banka, Muhasebe, Maliyet Muhasebesi, İş Akış Yönetimi, Üretim ve MRP gibi birçok modül tüm personelimiz tarafından aynı anda, başarıyla kullanılmaya başlandı” diye konuştu.Tarhan ayrıca Netsis’in İzotar’a kazandırdıklarını da şöyle özetledi: “Netsis kullanımı ile bölümler arasında ortak dil oluşturuldu, tüm veriler program dâhilinde takip edilmeye başlandı, veri girişleri ve raporlamaların program üzerinden yapılması ile firma hedefleri daha netlik kazanır hale geldi. Programın şirket genelinde yaygın bir şekilde kullanılması ile ölçme, analiz ve raporlama yeteneğimiz arttı. Satış ağında istikrarlı kararlarımız ve müşteri memnuniyetimiz arttı. Firmamızın üretim, maliyet, satış gibi operasyonel alanlarda daha etkin, hızlı ve verimli hale gelmesiyle maliyetlere ve satışlara birebir katkı sağlanmış, üretimden satışa tüm süreçlerde zamandan kazanarak artı değerler (fon, zaman, insan kaynağı) kazanılmış oldu. Firma içi standardizasyon ile gelecek için iyi bir temel oluşturulmuş oldu, firmaya yeni katılan bir personelin kısa sürede adapte olabilmesi sağlandı.”

İzotar Genel Müdürü Mürşit Tarhan: “Bugün Netsis’in şirketimizin tüm bölümlerinde kullanılması ile üretimin başlangıcından satışa ve satış sonrası hizmete kadar tüm süreçler program üzerinden takip edilmekte ve firma kurumsal kimliğine uygun bir alt yapı oluşmaktadır. Netsis kullanımı doğrudan ve/veya dolaylı olarak sağladığı faydalar ile firmaların geçmiş, bugün ve geleceğini aydınlatmaktadır’ diyerek sözlerini tamamladı.