Netsis 08 NİSAN 2013 / 16:14

Netsis, 2012’de yüzde 27 büyüdü

2012’de 3,6 milyon TL’lik Ar-Ge yatırımı ile ERP ürünlerinin 7.0 sürümünü geliştirerek ileri teknolojiyi iş dünyasının hizmetine sunan Netsis, yılı yüzde 27’lik büyüme ile kapattı. 2013 için büyüme hedefini yüzde 16 olarak belirleyen ve Ar-Ge’ye ayırdığı bütçeyi yüzde 25 artırarak 4,5 milyon TL’ye yükselten Netsis, Türkiye ile birlikte 10 ülkede 40 bini aşkın şirketin teknoloji sağlayıcısı oldu. Türkiye’de “kullandıkça öde” kavramını iş dünyasına getiren bulut modelli iş yazılımlarında öncü olan Netsis, bu alanda 2015’te 10 bin kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

İSO 2011 “En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” listesindeki şirketler tarafından en fazla tercih edilen ikinci yazılım markası Netsis, 2012’de yüzde 27 büyüdü. Türkiye ile birlikte 10 ülkede yaygınlık kazanarak katma değeri en yüksek ürün olan “bilgi”nin ihracatını yapan Netsis, müşteri sayısını 40 binin üzerine çıkardı. Türkiye’nin yazılımdaki uluslararası markası Netsis, 2015’e dek ihracat gelirlerinin cirosundaki payını yüzde 20’ye yükseltmeyi hedefliyor. Toplamda 165 kişilik kadrosu, 400 çözüm ortağı ve 2 bin sertifikalı uzmanı ile hizmet veren Netsis, 2013’te Ar-Ge’ye ayırdığı bütçeyi yüzde 25 artırarak 4,5 milyon TL’lik yatırım yapacak. Netsis Ar-Ge yatırımları kapsamında 20 yeni mühendisi daha kadrosuna katmayı hedefliyor.

Hizmet olarak yazılım (SaaS) diye adlandırılan bulut modeline dayalı eğilimin giderek güçleneceği beklentisinden hareketle bu alanda yatırımlarına hız veren Netsis’in, bulut modelli çözümlerinin 2015’te 10 bin kullanıcıya ulaşacağı öngörülüyor.

En hızlı büyüyenler iş zekası, SaaS ve mobil olacak 

2015’e kadar en hızlı büyümenin beklendiği iş zekası, SaaS ve mobil alanda bütünleşik çözümler sunarak şirketlerin e-dönüşümüne katkıda bulunabilen ve onların esas işine en iyi entegre olabilen yazılım üreticisi olmak için çabaladıklarını dile getiren Netsis Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ihlamur, şöyle konuştu:

“Ekonomimiz hızla gelişirken şirketlerin yazılım yatırımları da hız kazanıyor. Bazılarına ihracatımız olan birçok çevre ülkede kurumsal uygulama yazılımları pazarında doyum oranları Türkiye’den de düşük. Türkiye’de 100 milyon doların üzerinde bir büyüklüğe sahip olan iş yazılımları pazarına hakim olan ürün halen pazarın yüzde 40’ını oluşturan kurumsal kaynak planlama çözümleri. Önümüzdeki yıllarda da bu alanda en büyük segment olarak liderliğini sürdüreceğini, çift haneli rakamlarla büyüyeceğini öngörüyoruz. Bu alanda bilişimcilerin istekleri kadar kullanıcıların gereksinimlerine odaklanarak yenilikçi ürünler geliştirmeyi sürdüreceğiz.” 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics