Netsis 01 NİSAN 2013 / 15:08

Özlem Tarım NetCRM ile yem sektöründe iddiasını sürdürüyor

Manisa’da, 1980 yılında büyükbaş ve kanatlı yem çeşitleriyle üretimine başlayan Özlem Tarım bugün Netsis’in de desteği ile yurtiçine ve yurtdışına 45’ten fazla ürün çeşidi ile hizmet veriyor. 1990’lı yılların başında kanatlı yem sektöründe talebin artması üzerine bu alanda yoğunlaşan Özlem Tarım, aynı yıllarda Netsis ile tanıştı.

2003 yılında entegre süt işletmesi yatırımına paralel olarak büyükbaş yem üretimine tekrar başlayan firma, 2010 yılında yem sektöründe dünyanın en önemli firmalarından Fransa merkezli GLON GROUP’a bağlı Sanders ile ortak olarak sektördeki gücünü artırdı. Bugün Salihli ve Sakarya olmak üzere 2 fabrikası bulunan Özlem Tarım, bayilikleri ve çiftlikler kanalı ile Türkiye çapında hizmet veriyor. Özlem Tarım Türkiye’deki satış ağını NetCRM ile otomatize etti.

Tüm Türkiye’ye dağılmış satış temsilcilerinin bayilere, çiftliklere, mandıralara ve tarım kooperatiflerine eğitim, sunum ve demo gibi çeşitli nedenlerle ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyleyen Özlem Tarım Genel Müdür Yardımcısı Frederic Fatih Pagy, satış ekiplerinin performansını yönetmek, ekibin takibi ve zaman kazanımı için CRM otomasyonuna ihtiyaç duyduklarını kaydetti. Güvenli, esnek kullanım özellikleri ve güçlü referanslar sebebi ile Netsis’i tercih ettiklerini belirten Pagy, “Netsis’in CRM uygulaması ile daha önce planlama ve takibinde zorlandığımız ziyaretlerimizi kayıt altına aldık. Çalışanların aylık olarak ziyaret planlamalarını yapabileceği, hangi müşteriye, ne gün, hangi tipte ziyaret yapacağını planladığı özel ekranlar oluşturduk” dedi. Netsis’in yönetim sürecinde kendilerine önemli artılar ve avantajlar sağladığını kaydeden Pagy, “Personelimizin yaptığı planları görebiliyor, gerçekleşip gerçekleşmediğini takip edebiliyor ve bir ay içerisinde kaç tane yapılmış gibi detaylı raporları rahatlıkla alabiliyoruz” diye konuştu.Netsis ekibi tarafından kendilerine özel olarak hazırlanan ekranlar hakkında da bilgi veren Pagy, bu ekranların sağladığı kolaylıkları şöyle sıraladı:
•             “Güncel, toplam satış verilerini rahatlıkla izleyebiliyoruz. Satış verilerini Netsis muhasebe kayıtlarından çekerek, Netsis içerisinde takip ediyoruz. Bu sayede; hangi fabrikadan, hangi yıl ve hangi aylarda, hangi ürün tipinde, kimlere ne kadar satış yaptığımızı grafiklerle hızlı biçimde görebiliyoruz.

•             Aynı şekilde müşteri kaydına girdiğimizde müşterinin borç – alacak bakiyesini ve hesap hareketlerini görüntüleyebiliyoruz. Bu özellikle sahadaki arkadaşlar için büyük bir zaman kazancı sağlıyor.

•             Muhasebe ve satış ekiplerimiz arasında sağlanan koordinasyon ile sipariş girişleri öncesinde, muhasebe ya da satış müdürlerimizin onayını hızlı şekilde alabiliyoruz. Böylece ilerleyen dönemde yaşanabilecek risklerin önüne geçtik.”

2012 yılının Nisan ayında başlanan NetCRM projesinde , kullanımına Haziran ayında canlı kullanıma geçtiklerini ve kısa sürede yüksek verim aldıklarını ifade eden Pagy, yakın zamanda kullanıma alınacak fabrika otomasyonuna, maliyet muhasebesi modülünü de entegre edeceklerini kaydetti. Pagy, “Bu sayede üretim kayıtlarımızı, maliyet bazında raporlayabilir olmayı hedefliyoruz” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics