Ocak 2013 03 OCAK 2013 / 11:00

BT programları katılımcılarını bekliyor

Güncel bilgiyi sürekli takip etmesi gereken ve işletmeler tarafındaki süreçlere hakim olması zorunluğunun her geçen gün arttığı CIO’lar için üniversitelerin açtığı geliştirme programları önemli bir rol üstleniyor. Kişisel ve profesyonel gelişime katkıda bulunan bu programlar konusunda üniversiteler kurum ve kuruluşların taleplerini özel olarak değerlendirerek, katılımcıların gelişimine değer katacak eğitim programları oluşturuyorlar.

Bilişim Teknolojileri
Yüksek Lisans Programı
Sabancı Üniversitesi Bilişim Teknolojileri (BT) Yüksek Lisans Programı, hızla değişen endüstri gereksinimlerine cevap vermek üzere katılımcılarına teknik altyapı, çözüm üretme yeteneği ve rekabet gücü, endüstriye ise bu becerilere sahip profesyoneller kazandırmayı hedefleyen bir program.

BT Yüksek Lisans Programı’nın müfredatını oluşturan derslerin seçiminde, uyarlanmasında ve güncellenmesinde araştırma kuruluşlarının önümüzdeki yakın dönem içinde istihdam ihtiyacı olacağını belirledikleri alanlar ve teknolojideki yenilikler esas alınmış.

İçerik
Dersler, işletim sistemlerinden bilgisayar ağlarına ve ağ güvenliğine, veritabanı uygulamalarından yazılım mühendisliğine geniş bir yelpazeye yayılıyor. Program, eğitim aldıkları disiplin dışında BT alanında kariyer edinmek isteyen bireyleri ve bilişim teknolojilerinin belirli alanlarında uzmanlaşmak isteyen profesyonelleri hedef alıyor. BT Yüksek Lisans Programı, 1 yıl gibi kısa bir zaman içinde yoğun bir eğitim programı ile katılımcılarına sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilecek kalibrede uluslararası standartlarda bir mesleki profil kazandırmayı amaçlıyor.

Başvuru Koşulları
Aday öğrenciler tarafından programa başvuru için teslim edilmesi gereken belgeler ve minimum seçim kriterleri ise şöyle sıralanıyor:

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics