Ocak 2013 03 OCAK 2013 / 11:01

Herşey müşteri memnuniyeti için…

The Marmara zinciri, BT yatırımları ile zincirin tüm halkaları arasında kesintisiz iletişimi sağlarken, kağıtsız ortam projeleri ve elektronik arşivleme öncelikli çalışmaları hayata geçiriyor.

Turizm ve konaklama sektörünün birincil önceliği misafir memnuniyeti olunca, hızlı ve kesintisiz hizmet de öne çıkıyor. The Marmara (TM) zinciri de bu gerçeğin bilincinde hareket ediyor, teknoloji departmanı bu esas öncelikle ilerliyor. The Marmara Collection Kurumsal BT Müdürü Barış Topuzlu, Taksim bölgesi kurumsal ofisten merkezi olarak hizmet verdikleri The Marmara Collection, Türkiye’de TM Taksim, TM Pera, TM Şişli, TM Bodrum, TM Antalya olarak 5 otel, TM Suadiye, TM Çamlıca, TM Pendik olarak 3 rezidans, TM Esma Sultan yalısı etkinlik alanı, Vinkara Şarapları ve ABD’de de TM Manhattan oteli serisinden oluşan bir yapı olduklarını belirtiyor.

Bu zincirin tamamı, merkezi özel bulut üzerinden, ofis ve misafir teknoloji hizmetleri kapsamında 7 kişilik The Marmara Teknoloji ekibi ile sürekli destekleniyor. Kurum genelinde tüm kâğıtsız ortam projeleri ve elektronik arşivleme öncelikli konuların öncülüğünü gerçekleştirip, yönetim süreçlerine liderlik ettiklerini vurgulayan Topuzlu, “Teknoloji yatırımlarımız tüm uzak ünitelerimiz için standart ve merkezi olarak sektörde ilk olacak şekilde önceliklendirilir, tarafımdan bütçe kabul süreçlerinde konumlandırılır ve kurguladığım BT departmanı proje yönetimi süreçleri altında uygulanır” bilgisini paylaşıyor.
İş sürekliliği senaryosu ile geliştirme
Topuzlu, TM’nin 2012 yılı yatırımlarından bahsederken, “HP ve Microsoft’un ortak çalışması ile (best practice) ürettiği “Messaging System” donanımını ilk kuran otel zinciri olarak Microsoft Exchange 2010 geçişimizi gerçekleştirdik” bilgisini veriyor. 2012 yılında İstanbul otellerine iş sürekliliği ve felaket kurtarma senaryolarını destekleyen Dell blade şase kurulumları da hayata geçirildi. “Tüm otellerimizi merkezi bir santral ve VoIP altyapısı ile aralarında ücretsiz görüşmelerini sağlayan donanım yatırımlarını yaptık” diyen Topuzlu, eklemeden geçmiyor: “Bununla birlikte, yine ilk elektronik fatura ve elektronik imza ile bütünleşik iş akışı senaryolarını geliştiren ve kullanan otel zinciri işletmesi olduk.”

Topuzlu, konu 2013 yılı BT yatırımları olunca da şu bilgileri veriyor:
“2013 için, otellerimizin tamamını kapsayan geçtiğimiz yıl şehir içinde gerçekleştirdiğimiz projeyi şehirlerarası bir iş sürekliliği senaryosuna yükseltmeyi planlıyoruz. İstanbul otellerimizde var olan fiber optik altyapıyı, alternatif teknolojilerle tüm rezidans ve Türkiye genelindeki binalarımıza taşıyacağız. Geçmiş 3 yılda sürdürdüğümüz PaperlessOffice süreçlerini, yeni yılda WWF ile uluslararası düzeyde sertifikalandırmayı hedefliyoruz.”

“Sürekli güncel olmak gerek”

The Marmara Collection Kurumsal BT Müdürü
Barış Topuzlu

Otelcilik sektöründe BT departman üst düzey yöneticisi olarak Topuzlu görevini; sürekli olarak, misafir kullanımına odaklı oda teknolojileri, mobil süreç bütünleştirmeleri ve uluslararası otel yönetim yazılımları yatırım bilgilerinizi güncel tutma zorunluluğu olarak gösteriyor. Topuzlu ekliyor: “Bununla birlikte, kurum olarak süregelen projelerimizden de takip edileceği gibi amacımız ülkemizde daima ilkleri GreenIT vizyonuyla, ITIL standartlarında gerçekleştiren bir teknoloji danışmanı departmanı haline gelmek.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics