Ocak 2013 03 OCAK 2013 / 11:11

Yeni iletişimin en önemli unsuru; Her an her yerden erişilebilirlik

Karel Stratejik Planlama Lideri Gökhan Yazıcı: “Kurumsal iletişim abone merkezli geleneksel yaklaşımından, kullanıcı merkezli yenilikçi bir yaklaşıma geçiş yapıyor.”

Teknolojinin farklı alanlarında yaşanan gelişmeler iletişimi de yeniden şekillendiriyor. Kurumsal iletişim de bu değişime ayak uyduruyor. Karel Stratejik Planlama Lideri Gökhan Yazıcı’ya göre de kurumsal iletişim abone merkezli geleneksel yaklaşımından, kullanıcı merkezli yenilikçi bir yaklaşıma geçiş yapıyor.

Çoklu cihaz kullanımı, çoklu ortam desteği ve her an her yerden erişilebilirliğin yeni iletişimin önemli unsurlarını oluşturduğunu belirten Yazıcı, bu alandaki gelişimi şöyle özetledi: “Kullanıcı deneyimi yeniden tanımlanıyor ve farklı cihazlarda aynı kullanıcı deneyiminin sunulması amaçlanıyor. Bireysel pazarda akıllı cihaz kullanımının yaygınlaşmasıyla kullanıcılar, bu cihazlardan kurumsal iletişimde de yararlanmayı talep ediyorlar. Bu durum BT yöneticileri için yönetilecek daha fazla cihaz ve yeni güvenlik tedbirleri anlamında geliyor. İletişim platformları giderek daha açık ve diğer uygulamalarla bütünleştirmesi kolay platformlar haline dönüşüyor. Ortak dil haline gelen SIP protokolü de açık platformların gelişmesine olanak sağlıyor. İletişim iş süreçlerinin bir parçası haline geliyor. Çağrı merkezi uygulamaları da giderek yaygınlaşıyor. Bulut bilişimin etkileri kurumsal iletişim alanında da görülüyor. Bulut üzerinden sunulan iletişim çözümleri yeni bir eğilim olarak karşımıza çıkıyor.”

Karel olarak iletişim alandaki yeni eğilimlere uygun çözümlerini geliştirdiklerini ifade eden Yazıcı, “IP PBX ürünlerimizin yanı sıra tümleşik iletişim platformumuz olan UCAP ile müşterilerimize yeni bir iletişim deneyimi sunuyoruz. Açık mimariye sahip olan SIP tabanlı ürünümüz, ölçeklenebilir yapısıyla küçük işletmelerden büyük ölçekli, çok lokasyonlu işletmelere kadar geniş bir skalada çözüm sunmamıza olanak sağlıyor. Çoklu cihaz desteği, durum bilgisi, anında mesajlaşma, görüntülü görüşme, gelişmiş sesli posta yetenekleri, konferans, Outlook bütünleştirmesi gibi pek çok zengin özelliğiyle müşterilerimize verimli bir iletişim ortamı sağlıyoruz” diye konuştu.
Bu yenilikçi iletişim çözümlerimizin yanısıra, Karelport adını verdikleri bir bulut bilişim platformlarının da bulunduğunu sözlerine ekleyen Yazıcı, çeşitli bulut servislerini değer katacak şekilde buluşturduklarını belirtti.

Yeni nesil çözümler, iş verimliliğini ARTIRIYOR
Rekabet koşullarının ağırlaştığı günümüzde kurumların hedefleri arasında maliyetleri düşürmek ve verimliliği artırmanın çok önemli yer tuttuğunu hatırlatan Yazıcı, bu çözümlerin de kurumlara bu yolda önemli katkılar sağladığını vurguladı. Farklı iletişim ortamları ve yöntemleri üzerinden gerçekleştirilebilen etkin ve kesintisiz iletişimin, iş verimliliğini artırırken giderlerde tasarruf yapılmasını sağladığını ifade eden Yazıcı, yeni sistemlerin getirisini de şöyle özetledi: “Kaliteli, hızlı ve etkin bir hizmet sunularak müşteri memnuniyeti arttırılıyor. Bulut servisleri, kullandığın kadar öde modeliyle ilk yatırım maliyetinin yanı sıra sistemin yönetimi ve desteği için ihtiyaç duyulan işgücünden de tasarruf sağlıyor.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics