Dosya Ödeme Sistemleri 14 MART 2014 / 15:05

Bilecik Bitcoin'e ilaç gibi geldi

Bilecik'teki İstasyon Eczanesi, Bitcoin ödemelerini kabul ediyor. Eczane; Türkiye'de Bitcoin kabul eden sayılı işletmeden biri.

Bitcoin cephesinde yeni bir gelişme de Bilecik'ten geldi. Bilecik'teki İstasyon Eczanesi, Bitcoin ile gerçekleştirilen ödemeleri kabul ediyor. 

Türkiye'nin en gelişmiş çalışma alanlarında bile henüz tanınmayan Bitcoin, 204bin nüfuslu Bilecik'te de pek bilinmiyor. Bitcoinhaber'in paylaşımına göre, yenilikçi bir yapısı olan mekatronikçi Eray Ergün; hem İstasyon Eczanesi'ni işleten ailesini hem yakın çevresine anlatarak geleceğin para birimi olarak gördüğü Bitcoinin tanıtılmasını sağlıyor. Hali hazırda Rusya ve Çin'den sonra Japonya'nın da yasakladığı Bitcoin'i Türkiye'de henüz hiç bir  e-ticaret sitesi kabul etmiyor. Yine de gerek alım satım noktaları gerekse geniş vizyonlu inovatif Bitcoin sever işletmeciler sayesinde sanal para biriminin tanınırlığı artıyor. Eczane kur düzenlemesini Türk Bitcoin sitelerden takip ediyor. 

İstasyon Eczanesi Facebook sayfasında BTC adresinin QR kodunu paylaşıyor. Aralık ayından beri üçten fazla Bitcoin işlemi gerçekleştiren eczane; sanal para kullanımı haritasında Türkiye'de büyükşehirde yer almayan ve sağlık alanında çalışan tek yer.  Sağlık alanında Bitcoin en son Kıbrıs'ta bir ortopedi hastanesi ve sağlık danışmanlık merkezinde kullanılmaya başlanmıştı. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics