Dosya Ödeme Sistemleri 28 OCAK 2014 / 10:09

Bitcoin Vakfı başkanı tutuklandı

Bitinvest'in Genel Müdürü Charlie Shrem ve Florida sorumlusu Robert Faiella, kara para aklama ve izinsiz para transferi iddiasıyla ABD savcılığınca tutuklandı.

Kapatılan "Silk Road" sitesi  aracılığıyla 1 milyon dolar Bitcoin'in yasadışı satışını yaptığı iddia edilen iki yönetici kara para aklama, izinsiz para transferi iddialarıyla suçlanıyor. Bitcoin Vakfı Başkanı Shrem,  New York Kennedy Havaalanı'nda, Faiala ise Florida'daki evinde tutuklandı.

Yöneticiler, kullanıcıların kimliklerini gizli tutarak uyuşturucu temin etmekle tanınan "Silk Road" internet sitesinde , Bitcoin satmaları nedeniyle uyuşturucu trafiğine destek vermekle itham ediliyor.

Tutuklama haberinin açıklanmasının ardından Bitcoin'in değeri yüzde 5,8 düşerek 917 dolar seviyesine indi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN