Dosya Ödeme Sistemleri 25 KASIM 2013 / 08:40

Ödeme sistemleri güvenlik, hız ve kolay kullanım üçgeninde gelişiyor

Ödeme sistemleri, bireysel ve kurumsal müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda mobil teknolojilerin de hayatımıza girmesiyle güvenlik, hız ve kolay kullanım etrafında yeniden şekilleniyor. Ödeme sistemlerine kurumsal alanda en çok telekom operatörlerinden ve bankalardan talep geliyor. Hızla büyüyen e-ticaret alanında da talepler hızla artarken, özellikle kargo ve perakende sektöründe kapıda ödeme sistemleri ve temassız ödeme sistemleri öne çıkıyor.

Ödeme sistemleri teknolojileri tarafında temassız ödemede NFC gibi teknolojilerin gelişimi devam ederken, mobil cihazların da temassız ödemeyle bütünleşmesi ile bütünleşik ödeme sistemlerinde de yeni adımlar atılıyor. Sadece NFC teknolojisi değil önceden sadece ürün tanıtımı için kullanılan QR kodun ödeme sistemlerinde kullanılması gibi uygulamalar, bütünleşik ödeme sistemlerinde de önemli adımların atılmaya devam edeceğini gösteriyor. Biz de bu haftaki dosyamızda yazarkasa-POS bütünleşmesinden, önümüzdeki süreçte bu alanda etkin olacak teknoloji ve uygulamalara, e-ticaret penceresinde ödeme sistemlerinde dikkat edilmesi gereken noktalara ve Türkiye’nin bu alanda taşıdığı ihracat potansiyeline uzanan geniş bir perspektifte ödeme sistemleri konusuna bir göz attık.
ETİKETLER : Sayı:947
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN