Bilişim Dünyası Otomotiv 10 EYLÜL 2013 / 18:11

Elektrikli araçlar yaygınlaşıyor

Türk Telekom,  filosuna  5 elektrikli otomobil ekledi.

Türk Telekom araç filosuna  5 adet Renault Fluence Z.E. elektrikli otomobil ekledi. Daha önce İstanbul'un Adalar ilçesindeki çalışanlarına elektrikli araçlar vermişti.

Çevre dostu

Renault Fluence Z.E. model elektrikli otomobiller, şehir elektriği (220 V- 50 Hz- 16 amper) ile 8 saatlik standart şarj ile yaklaşık 120 km’lik bir menzil sunuyor.

Doğa dostu iletişim

Çevreye duyarlı, karbon ayak izini azaltıcı nitelikli teknolojilerin yaygınlaşmasını kolaylaştıracak yenilikçi ve sürdürülebilir politikaları destekleyen  Türk Telekom elektrikli araçların sayısını artırmayı hedefliyor. Doğa dostu iletişim çerçevesinde gerçekleştirdiği çevreye saygılı  çalışmalarında Türk Telekom, Karbon Saydamlık Projesi (CDP) için Türkiye’de raporlama yapan ilk ve tek telekomünikasyon şirketi olmasıyla öne çıkıyor.

Çevre dostu kampanyalar çerçevesinde kullanılan ve yaygınlaşması beklenen egzoz gazı emisyonlarının zararlı etkisinden doğayı koruyan elektrikli araçlar, maliyetleri de düşürüyor.
ETİKETLER : elektrikli otomobil

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN