Bilişim Dünyası Otomotiv 02 MART 2016 / 15:17

TomTom, Cenevre’de yeniliklerini tanıttı

TomTom, Cenevre Otomobil Fuarı’nda birçok otomotiv şirketiyle işbirliğini duyurdu. TomTom (TOM2), tümüyle TomTom ürünleri üzerine inşa edilen PSA Peugeot Citroen’in yeni eğlence platformunu tanıttı. Bu platform, otomotiv sınıfı dijital haritaları, TomTom ödüllü navigasyon yazılımı "NavKit"i ve pazar lideri canlı Trafik hizmetini içeriyor. Bu yeni sistem ilk olarak “DS Connect Nav” oarak yeni DS5’de, daha sonra da 2016 yılının ilk çeyreğinde Citroen Spacetourer ve Peugeot Traveller’da satışa sunulacak. Üç markaya ait ek modeller global boyutta yıl içinde sunulacak.
 
Ultra HD kalitesinde çekim 
TomTom ayrıca Rinspeed’in otomobili Stos’un TomTom Bandit aksiyon kamerasını içereceğini duyurdu. Σtos, manuel sürüş opsiyonunu sunduğu gibi, tam otonom modu seçeneğini de sunarak daha özerk sürüş kavramını getiriyor. Bandit’in endüstride bir ilk olan indirmek zorunda kalmadan görüntüleri düzenleyebilen özelliği ile sürücü, Ultra HD kalitesinde video çekebiliyor, birkaç dakika içinde görüntüleri düzenleyerek paylaşabiliyor.
Öte yandan, Toyota Proace, TomTom güçlendirilmiş eğlence sistemi ile tanıtılıyor. Toyota Trafik ve Yerel aramaları 3 yıla kadar hiçbir ek ücret olmadan uzatıyor.
 
Fiat’larda TomTom var 
Cenevre Motor Show ile tanıtılan bütün Fiat Tipo CinquePorte, Station Vagon ve Fiat 500S, FCA Uconnect™ 7” HD Nav ve Uconnect™ 7” HD Nav LIVE sistemlerindeki TomTom’un bağlı navigasyonu ile sunuluyor. Bu sistemler bu yıl içinde Avrupa ve diğer pazarlarda ilk kez görücüye çıkarılacak. Çok dokunuşlu işaretleri destekleyen ve haritada 3D binaları dahil eden yeni 7 "HD dokunmatik ekran arayüzü üzerinden mevcut olan bu yeni system, tüm TomTom Otomotiv yazılım ürünlerini birleştiriyor: Yüksek kalite dijital haritalar, TomTom’un navigasyon yazılımı “NavKit”, TomTom’un bağlı servisleri, TomTom Hız Kameraları, Yerel Arama, Hava ve ödüllü TomTom Trafik hizmetleri.
 
Akıllı telefonla yönlendirecek
TomTom (TOM2), 2016 Haziran’ından itibaren yeni Volkswagen Up!’ın TomTom navigasyonu içereceğini duyurdu. Sürücüler, Volkswagen Up! deneyimine üçüncü parti uygulama geliştiricisi tarafından geliştirilen uyarlanmış bir akıllı telefon uygulaması ile TomTom'un navigasyonuna erişecek. Kullanıcının akıllı telefonu bir dock ile sürücü gösterge paneli üzerinde sabitleniyor.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics